Reklama

 • NIK: Szkoły nie są gotowe na przyjęcie sześciolatków

  Środa, 16 października 2013 (16:20)

  Wyposażenie dużej części polskich szkół nie odpowiada wymogom nauczania sześciolatków - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. „Cały dokument przesyłamy do wszystkich gmin w Polsce. Dyrektorzy, wójtowie i burmistrzowie będą mogli sprawdzić, czy podobne nieprawidłowości występują w ich szkołach i szybko je usunąć. Można to zrobić jeszcze w tym roku szkolnym”- stwierdził rzecznik izby Paweł Biedziak.

  Zdjęcie

  Raport pokazuje, że duża część polskich szkół nie jest przygotowana na przyjęcie sześciolatków /Archiwum RMF FM
  Raport pokazuje, że duża część polskich szkół nie jest przygotowana na przyjęcie sześciolatków
  /Archiwum RMF FM

  Biedziak wyjaśnił, że wszystkie skontrolowane szkoły zatrudniły nauczycieli z kwalifikacjami do nauczania sześciolatków. We wszystkich była też odpowiednia liczba sal. Nieco gorzej było z wyposażeniem - przyznał. Okazało się, że ponad 80 procent szkół nie wypełnia warunków podstawy programowej, zgodnie z którą uczniowie pierwszy klas muszą mieć osobne komputery w pracowniach. Co więcej, w niektórych placówkach najmłodszym nie zapewniono dostępu do internetu i specjalnego oprogramowania.

  Problemy wykryte przez NIK dotyczą też wyposażenia pomieszczeń, z których mają korzystać sześciolatki. W ponad połowie placówek meble nie są przystosowane do ich wymagań. W co piątej - brakuje odpowiedniej szatni, a w co dziesiątej toalety z umywalkami na odpowiedniej wysokości.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: NIK: Szkoły nie są gotowe na przyjęcie sześciolatków

Wasze komentarze (7)

Dodaj komentarz
Gość

~Gość -

Nauczyciele nie są przygotowane na przyjęcie sześciolatków. Jeśli nauczyciel krzyczy na takie dziecko bo nie ma cierpliwości to lepiej pujść z dzieckiem poradni psychologicznej i odroczyć dziecko.

Załączniki:
ola

~ola -

Zamiast wprowadzać durne przepisy o wysokości toalety powinno się zadbać o to, żeby nauczyciele potrafili zająć się sześciolatkami. Niestety to że nauczyciel posiada odpowiednie papiery wcale nie świadczy, że się nadaje. W Polsce nauczyciele mają zbyt mało szkoleń i nie radzą sobie jeśli jakiekolwiek dziecko odbiega od przeciętnego. :(

maja

~maja -

Co za bzdury! Jeżeli to są powody dla których szkoły nie nadają się dla sześciolatków to robicie ludziom niezłe pranie mózgu! Każdy sześciolatek może chodzić do szkoły nawet jeśli wcale nie ma w niej komputerów i każdy sześciolatek potrafi korzystać z normalnej toalety bo nikt w domu nie montuje specjalnej dla dziecka!

doctor

~doctor -

Debilizm

Załączniki:
MonaVieDiament

~MonaVieDiament -

To proste. Z góry założenie było takie że sześciolatki pójdą do szkoły to wszystko się zwiększy głównie wydatki w szkołach i dla rodziców. Jak można myśleć wyłącznie o pieniądzach. A to właśnie robi rząd . Wszystko obraca się wokół kasy. Nie ma takiego pomysłu by zatkać dziurę budżetową pensją np od pensji polityków. To samo jest z drogami. Już dawno by skończyli gdyby rząd nie podniósł podatku i innych mniej ważnych składników. po za tym mamy przykład jak służba zdrowia pada bo mają pomysł ale nie umieją go wdrożyć.