Reklama

 • Najnowszy polski czołg zadebiutował na poligonie

  Wtorek, 9 listopada 2010 (08:23)

  Prototyp pierwszego po II wojnie światowej polskiego czołgu przeszedł w październiku testy. MON jest zainteresowany dziełem inżynierów z Gliwic - ustaliła "Rzeczpospolita".

  Zdjęcie

  www.obrum.gliwice.pl  
  www.obrum.gliwice.pl  

  Czołg, bojowy wóz piechoty, pojazd rozpoznania inżynieryjnego, chemicznego, wóz zabezpieczenia technicznego - tym wszystkim może być Anders. Sprawdziliśmy w terenie jego sprawność techniczną i strzelniczą. Testy wypadły bardzo dobrze - mówi Tomasz Kurczek, członek zarządu Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Urządzeń Mechanicznych (OBRUM) z Gliwic.

  Wszystko wskazuje na to, że MON tym razem poważnie zastanawia się nad tym projektem. Za wcześnie jeszcze na konkrety, ale zleciliśmy już opracowanie odpowiednich analiz - przyznaje Marcin Idzik, wiceminister obrony odpowiedzialny za modernizację wojska.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

  RMF24.pl on Facebook


   

Skomentuj artykuł: Najnowszy polski czołg zadebiutował na poligonie

Wasze komentarze (3)

Dodaj komentarz
Zwyczajny

Zwyczajny -

Mówią ,że każdy uczy się na błędach więc czy coś może być dobre za pierwszym razem ?

Pikuś

~Pikuś -

Czy na tym czołgu nasi wojskowi zarobią, bo jak nie to okaże się nie za dobry, i znów polska myśl techniczna zostanie w tyle.

hmm

~hmm -

świetnie, tzn czołg sam w sobie jest rewelacyjny, ale to lekki czołg, nie jest on alternatywą dla np używanych obecnie niemieckich Leopardów .