Weekend upłynie pod znakiem wyśmienitej aury - możemy liczyć na bezchmurne niebo i dużo słońca. Na horyzoncie upały - w poniedziałek na termometrach zobaczymy nawet 33 stopnie Celsjusza!

W sobotę pogoda będzie wyśmienita! Na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Dolnym Śląsku, na Opolszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce i woj. świętokrzyskim niebo będzie bezchmurne. W pozostałych regionach zachmurzenie będzie umiarkowane i małe.

Będzie też ciepło - od 23 stopni na Pomorzu, 25-26 st. na wschodzie, w centrum i południu, 27 st. w woj. zachodniopomorskim, do 28 st. C. w Wielkopolsce, Zielonej Górze, Opolu i na Dolnym Śląsku.

W niedzielę dalszy ciąg pięknej pogody. Zachmurzenie prawie w całym kraju będzie małe i umiarkowane. Na Dolnym Śląsku będzie bezchmurnie. Będzie też upalnie - od 24 stopni nad morzem, 26 na Warmii i Mazurach, 27 kresek na Podlasiu, Śląsku i w Małopolsce, 28 st. na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, woj. świętokrzyskim, na Mazowszu i w woj. kujawsko-pomorskim, 29 stopni w Szczecinie, do 30-31 st. Celsjusza w województwie łódzkim, wielkopolskim, lubuskim, opolskim i dolnośląskim.

W poniedziałek na południu i zachodzie niebo będzie bezchmurne. W pozostałych województwach zachmurzenie będzie umiarkowane i małe.

Nadal będzie upalnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 26-27 st. na Pomorzu, Warmii i Mazurach i na Podlasiu, 28 kresek na Mazowszu, Lubelszczyźnie, 29 st. na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Śląsku i woj. świętokrzyskim, 31 stopni w Łodzi, do 33 st. Celsjusza w woj. zachodniopomorskim, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim, dolnośląskim i opolskim.


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl