40 lat temu człowiek po raz pierwszy stanął na powierzchni Srebrnego Globu. W Faktach RMF FM zastanawiamy się, kogo z polskiego rządu należałoby wysłać w taką podróż. Zwycięzca naszej internetowej sondy otrzyma bilet w jedną stronę, czyli oryginalną pocztówkę dźwiękową z utworem "One way ticket" grupy Eruption.

Czterdzieści lat temu człowiek po raz pierwszy wylądował na Księżycu. Gdyby teraz była możliwość lotu na Srebrny Glob, kogo z rządu należałoby wysłać w taką podróż? Weź udział w naszej sondzie i zdecyduj! Minister, który dostanie od Was najwięcej głosów, otrzyma od RMF FM bilet w jedną stronę,... czytaj więcej

Donald Tusk powinien dostać bilet na Księżyc w jedną stronę, by żyło się lepiej. Wszystkim. Szef polskiego rządu wyszedł na prowadzenie w naszej sondzie. Czy mógłby się dobrze poczuć na powierzchni Srebrnego Globu? Posłuchaj relacji reporterki RMF FM Kamili Biedrzyckiej:

350 000 kilometrów dzieli Ziemię od Księżyca. Znacznie mniej nowych tras do 2012 roku obiecuje zbudować minister Cezary Grabarczyk. Wystarczy, że uda mu się wybudować 3000 kilometrów dróg i autostrad, a już będzie nam się łatwiej podróżowało. Dlaczego to on powinien polecieć na Srebrny Glob? Posłuchaj relacji Pawła Świądra:

Poważną kandydatką jest również minister pracy Jolanta Fedak. Pierwsze słowa wypowiedziane przez nią na Srebrnym Globie na pewno usunęłyby w cień słynne zdanie Armstronga. Posłuchaj:

A może minister Skarbu Państwa Aleksander Grad? Na Księżycu mógłby odpocząć od niezadowolonych stoczniowców na własnym statku... kosmicznym. Posłuchaj relacji Krzysztofa Zasady:

W przypadku Waldemara Pawlaka - jak zauważa nasz reporter Mariusz Piekarski - jest pewien kłopot, bo wicepremier minę ma iście marsową. Ale już jego chód - prawdziwy moon walk - nie pozostawia złudzeń: Waldemar Pawlak zasługuje na bilet w jedną stronę na Księżyc. Posłuchaj relacji:

Są jednak i tacy ministrowie, dla których lot na Ksieżyc nie byłby karą, ale... nagrodą. Dlaczego? Bo wówczas większość społeczeństwa nareszcie dowiedziałaby się o ich istnieniu. Posłuchaj relacji Agnieszki Burzyńskiej:

Zdaniem mieszkańców Lublina, z którymi rozmawiał reporter RMF FM Krzysztof Kot, i wielu słuchaczy naszego radia, głosujących w sondzie, bilet na Księżyc - koniecznie bez opcji powrotnej - należałoby wręczyć większości polskich polityków. Bo dlaczego przywilej miałby otrzymać tylko jeden wybraniec? Posłuchaj relacji: