Od dziś korzystanie z autostrady A1 na odcinku od Nowych Marz pod Grudziądzem do Rusocina na Pomorzu jest droższe. Za przejazd 90-kilometrowym odcinkiem trzeba zapłacić 12 złotych 50 groszy. Jak dowiedział się reporter RMF FM Tomasz Fenske, nie jest to ostateczna cena. Za niespełna pół roku będzie kolejna podwyżka - o 5 złotych.

O ile tę pierwszą kwotę kierowcy są skłonni wyłożyć, o tyle prawie 18 złotych jednak zniechęca. Za te 18 złotych, to można prawie sto kilometrów na benzynie przejechać. Jeżeli zarabiamy wszyscy powyżej trzech tysięcy, opłaćmy za to, to nie duże pieniądze, ale jeżeli są ludzie, którzy zarabiają najniższą krajową, to jest to kłopotliwe - mówią kierowcy naszemu reporterowi:

Spółka GTC z Gdańska, która wybudowała autostradę tłumaczy, że po okresie darmowego przejazdu trasą, cena za przejechanie całego odcinka miała od razu wynosić 18 złotych,. Minister infrastruktury uznał jednak, że z powodu remontu krajowej jedynki na Popomrzu, kierowcom należy się pełna rekompensata.