Reklama

 • Maraton w Warszawie: Sprawdź utrudnienia w ruchu!

  Niedziela, 21 kwietnia 2013 (07:50)

  W stolicy wystartował Orlen Warsaw Marathon. Przygotowania do biegu rozpoczęły się już o godzinie 7. Od wczesnych godzin rannych, aż do popołudnia, po obu brzegach Wisły, będą utrudnienia w ruchu. Niektóre ulice zostaną czasowo zamknięte, sprawdź które.

  Zdjęcie

  W Warszawie pobiegnie sześć tysięcy uczestników
  /Bartłomiej Zborowski /PAP /

  Od 7:30 do 11:35 będą zamknięte obie jezdnie Wybrzeża Szczecińskiego, a dodatkowo wschodnia jezdnia będzie zamknięta do godz. 15.30.

  Wał Miedzeszyński będzie nieprzejezdny w obu kierunkach w godz. 7.30-11.30. Jezdnia w kierunku północnym zostanie zwężona do jednego pasa na wysokości mostu Poniatowskiego w godz. 11.30-15.45. Nie będzie też można skręcić z Wału na most Poniatowskiego.

  W godz. 9.15-11.30 z ruchu wyłączony zostanie most Świętokrzyski


  Na Wisłostradzie w kierunku Wilanowa w godz. 9.10-11.45 z ruchu wyłączony będzie odcinek ul. Wenedów - Trasa Siekierkowska (Wybrzeże Gdańskie od ul. Wenedów, Wybrzeże Kościuszkowskie, Czerniakowska aż do wysokości ul. Witosa). Ruch będzie systematycznie przywracany w miarę postępów biegaczy. W kierunku Żoliborza i Gdańska Wisłostrada będzie przejezdna przez cały czas.

  Utrudnienia będą dotyczyć również ul. Sobieskiego: od skrzyżowania z ul. Sikorskiego i ul. Witosa w kierunku Centrum (wschodnia jezdnia) - w godz. 10.10-12.25 zamknięta będzie jezdnia do wysokości skrzyżowania z al. Wilanowską.

  Ponadto wyłączenia z ruchu można spodziewać się także na jezdni północnej al. Wilanowskiej - na odcinku między ul. Sobieskiego a skrzyżowaniem z ul. Wiertniczą i Przyczółkową w kierunku Wilanowa godz. 10.15-12.45. Jednym pasem ul. Przyczółkowej nie będzie można przejechać na odcinku 50 metrów do skrzyżowania z ul. Klimczoka. W godz. 10.40-13.40 zamknięty ma być odcinek ul. Gąski, Podgrzybków, Rzekotki Nowoursynowskiej i Relaksowej.

  Zamknięta zostanie także od godz. 10.56 do ok. 14.15 ul. Rosoła - zachodni pas jezdni na odcinku od ul. Wązowniczej do ul. Ciszewskiego. Także tam ruch będzie przywracany systematycznie.

  Nieprzejezdne z powodu maratonu będą także: w godz. 11.00-14.25 al. KEN w kierunku na północ od skrzyżowania z ul. Ciszewskiego do ul. Rolnej, ul. Rolna w kierunku al. Wilanowskiej w godz. 11.05-14.30, al. Wilanowska (między ul. Rolną a ul. Puławską) w godz. 10.00-13.00, wschodnia jezdnia ul. Puławskiej w godz. 11.10-14.50 i wschodnia jezdnia Al. Ujazdowskich - w godz. 11.20-15.15.

  Czasowo wyłączony z ruchu zostanie też Plac Trzech Krzyży i ul. Nowy Świat na odcinku do Ronda de Gaulle'a w godz. 11.25-15.25, a także Most Poniatowskiego w stronę Pragi od Ronda de Gaulle'a do zjazdu na Wał Miedzeszyński w godz. 11.15-15.40.

  Tysiące uczestników maratonu


  Sześć tysięcy biegaczy wystartuje dzisiaj o godz. 9.30 spod Stadionu Narodowego na trasę liczącą 42 kilometry 195 metrów. Przygotowania do maratonu w Warszawie rozpoczęły się już o godzinie 7. W stolicy będzie wiele utrudnień w ruchu. Potrwają one nawet do godziny 16.
  (jad)

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: Maraton w Warszawie: Sprawdź utrudnienia w ruchu!

Wasze komentarze (3)

Dodaj komentarz
agi

~agi -

powinni tych maratonow zakazac w W-wie. Co to za chory pomysl zeby zamykac pol miasta, reorganizowac ruch na najwiekszych arteriach, zwolywac pol garnizonu policji bo pare osob chce sobie pobiegac?? a niech sobie biegaja prosze bardzo - po lesie kabackim czy po puszczy kampinoskiej a nie przez srodek miasta. czy ludzie sobie zdaja sprawe jakie to jest kosztowne dla podatnika urzadzenie takiego biegu?? sluzby miejscie trasy samochodow zmieniaja nieodplatnie (w znaczeniu nie placi im organizator imprezy) ale na pewno nie za darmo (w znaczeniu placi miasto). Policji rowniez nie placi organizator imprezy ale dyzury policjantow nieodplatne oczywiscie nie sa - placimy za to my podatnicy bo ktos ma pomysl sobie pobiegac. chore

error

~error -

"Dziś w Warszawie jest Orlen Warsaw Marathon. Przygotowania do biegu w Warszawie rozpoczęły się już o godzinie 7. Od wczesnych godzin rannych, aż do popołudnia Warszawie, po obu brzegach Wisły, można spodziewać się utrudnień w ruchu. Niektóre ulice zostaną czasowo zamknięte, sprawdź które" - a może by tak - dla odmiany, po polsku? :/

panna nikt

~panna nikt -

moze poprostu dajcie trase maratonu?