Dziś w Jabłonce w Małopolsce termometry wskazywały minus 30 stopni Celsjusza. Jutro ma być jeszcze zimniej. Nawet 35 kresek poniżej zera. Dlatego wójt gminy podjął decyzję o odwołaniu lekcji w szkołach.

Z powodu silnych mrozów na terenie gminy Jabłonka zostanie zamkniętych 13 szkół i przedszkoli. Ponad 2 tys. 400 uczniów i przedszkolaków zostanie w domach w czwartek i w piątek.

Decyzję o dwudniowych feriach z powodu mrozów podjął wójt gminy Antoni Karlak. To jest moja decyzja. Odwołuję zajęcia na te dwa dni: czwartek, piątek - powiedział Karlak.

Dziś dzieci w szkole, jak zapewniał wójt Jabłonki, dostały ciepłe posiłki i herbatę. Po zajęciach zostały odwiezione do domów.

Dodatkowo pracownicy gminnego Ośrodka Opieki Społecznej są na dyżurze 24 godziny na dobę. Jak powiedział nam wójt Antoni Karlak, pod ich opieką jest wielu starszych i schorowanych mieszkańców gminy.

Zobacz prognozę pogody na najbliższe dni

W czwartek i piątek jeszcze chłodniej - na północno-wschodnich krańcach Polski nawet minus 19, 20 stopni. Wiatr słaby, umiarkowany.