Na Stadionie Narodowym odbyła się pierwsza konferencja prasowa promująca szczyt NATO w Warszawie. "Polska jest dziś być może najlepiej przygotowanym krajem do zagwarantowania bezpieczeństwa" - powiedział szef MON Antoni Macierewicz. Minister podkreślił, że organizacja szczytu w Polsce nie jest zagrożona, a Polska wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań. W ten sposób minister zdementował wszelkie pogłoski na temat tego, że szczyt NATO w Polsce mógłby zostać odwołany.

Antoni Macierewicz /Archiwum RMF FM /

Za 107 dni spotkają się wszyscy najważniejsi przywódcy świata zachodniego, przywódcy NATO, by podjąć decyzje dotyczące wspólnego bezpieczeństwa. Polska nie przypadkiem została wybrana do roli gospodarza tego najważniejszego wydarzenia świata w tym roku. Została wyznana dlatego, że jest dziś być może najlepiej przygotowanym krajem do zagwarantowania bezpieczeństwa innym (...). W tym niespokojnym świecie jest krajem bezpiecznym  i gwarantującym bezpieczeństwo innym - mówił Antoni Macierewicz.

Szef MON poinformował też, że zostały podjęte "nadzwyczajne wysiłki i decyzje gwarantujące bezpieczeństwo naszemu państwo, ale też wszystkim którzy będą obradowi" w Warszawie.

Chcę, żeby wszyscy mieli jasność, że wszystkie służby i struktury związane z bezpieczeństwem od dłuższego czasu przygotowują się, żeby nie zdarzyło się nic nieoczekiwanego - podkreślił Macierewicz.

Informacje o możliwości odwołania szczytu w Warszawie, Macierewicz nazwał "pogłoskami i plotkami". Przekazał, że we wtorek strona polska spotkała się z delegacją Sekretarza Generalnego NATO, i została potwierdzona "pewność co do skuteczności naszytych działań".

Polska jako kraj, który gościć będzie NATO, w pełni wywiązuje się ze swoich zobowiązań - dodał Macierewicz.