Na 25 lat więzienia skazał sąd 44-letniego Mahmeta A., obywatela Niemiec pochodzenia tureckiego, który zastrzelił swojego rodaka z karabinu maszynowego. Do zabójstwa doszło w październiku 2009 roku w Sławie w Lubuskiem. Wyrok jest nieprawomocny, ale jak powiedział Jacek Buśko z Prokuratury Okręgowej, oskarżyciel raczej nie będzie wnosił apelacji od tego wyroku.

Do zabójstwa doszło po nieudanych rozmowach handlowych, które Mahmet A., prezes firmy z branży mięsnej, prowadził z innym przedsiębiorcą.

Niemiec wraz ze swoim pracownikiem przyszedł do prezesa firmy z pistoletem maszynowym. Mężczyźni, pod groźbą zabójstwa, nakłonili go do wezwania kierownika produkcji. Gdy mężczyzna się pojawił, 43-latek przyłożył mu broń do pleców i oddał śmiertelny strzał.

W tej samej sprawie sąd skazał także dwie inne osoby. 40-letni Dariusz J., który pomagał sprawcy zabójstwa w ucieczce, a wcześniej podżegał do pobicia Ercana C., usłyszał wyrok dwóch lat więzienia, a 23-letnia Malwina B. została skazana na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata za utrudnianie postępowania karnego przeciwko oskarżonemu.