Tylko dzięki szybkiej reakcji i wrażliwości policjantów udało się uratować życie 19-latka w Zduńskiej Woli w Łódzkiem. Młody mężczyzna zamierzał popełnić samobójstwo.

Mundurowi dostali zgłoszenie od rodziny o zaginięciu młodego mężczyzny w poniedziałek pół godziny przed północą. Zdenerwowany nastolatek, po rodzinnej sprzeczce, wyszedł z domu. Bliskim przesłał wiadomość, że popełni samobójstwo. Zatroskana matka zadzwoniła do komendy prosząc o pomoc w odnalezieniu syna.

Poszukiwania rozpoczęto od okolicznych terenów leśnych i w dolinie rzeki Widawki - informuje st. sierż. Katarzyna Biniaszczyk z KPP w Zduńskiej Woli.

Po pół godziny policjanci zauważyli na moście nad rzeką poszukiwanego 19-latka. Dyżurny przekazał tę szczęśliwą informację rodzicom - dodaje Biniaszczyk.

Z policyjnych statystyk wyziera przerażająca i smutna prawda: każdego dnia w Polsce śmiercią samobójczą ginie kilkanaście osób. Wiele osób może mieć słabsze chwile i wtedy ważne jest, aby dostały pomoc. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzą się fachowcy: psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.

 Wsparcia można szukać również u pracowników telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję: 22 484 88 01. Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży tel. 116 111, (czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę). Szczegółowe informację na stronie https://stopdepresji.pl.



Nachodzą cię myśli samobójcze? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc. Dyżurują telefonicznie lub on-line:

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka Możesz też napisać maila lub porozmawiać na czacie.

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufaniadla dzieci i młodzieży

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych

800 800 605 - całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców

W sytuacji zagrożenia życia dzwoń pod numer 112 albo jedź na izbę przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego