127 i 128 metrów – te dwie odległości zapewniły Adamowi Małyszowi pierwsze miejsce w rozgrywanym w Zakopanem sobotnim konkursie Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Po pierwszej serii Polak był 5., zdołał jednak wspiąć się na najwyższy stopień podium.

Polak wyprzedził Austriaka Gregora Schlierenzauera oraz Słoweńca Jerneja Damjana. Kolejny z Polaków, Rafał Śliż, po skokach na odległość 122,5 i 123,5 metra zajął 17. lokatę. W drugiej serii skakał także Kamil Stoch, który o 4,5 metra poprawił swój wynik z pierwszej kolejki i w rezultacie został sklasyfikowany na 21. pozycji.

Pozostali Polacy nie zakwalifikowali się do drugiej serii. Wojciech Skupień był 39., Piotr Żyła zaś 42., oczko niżej uplasował się Tomasz Pochwała. Kolejny z Polaków, Stefan Hula, był 45, a Wojciech Tajner zakończył udział w zawodach na 49. pozycji.

Na półmetku letniej rywalizacji Adam Małysz prowadzi w klasyfikacji generalnej z 345 punktami. Za nim plasuje się Schlierenzauer, który ma o 15 punktów mniej.