Austriak Gregor Schlierenzauer wygrał w sobotę konkurs Letniej Grand Prix w Zakopanem. Adam Małysz zajął trzecie miejsce, na drugiej pozycji uplasował się Norweg Johan Remen Evensen.

Konkurs rozgrywano w dość trudnych warunkach, przy padającym deszczu. Na szczęście wiatr nie sprawił w tym roku organizatorom problemów, konkurs udało się przeprowadzić bez żadnych przerw.

Schlierenzauer po skoku na odległość 130,0 m prowadził po pierwszej serii. Drugi był lider klasyfikacji generalnej LGP Szwajcar Simon Ammann, który wylądował, tak samo jak Schlierenzauer na 130 metrze, ale otrzymał minimalnie niższe noty za styl.

Na trzeciej pozycji był Słoweniec Robert Kranjec - 127,5 m, Adam Małysz wylądował także na 127,5 i był czwarty. Do serii finałowej, obok Małysza awansowali także Kamil Stoch, Łukasz Rutkowski i Maciej Kot.

W finale Schlierenzauer ponownie pokazał, że już wrócił do wysokiej formy. Austriak skaczący jako ostatni zawodnik w konkursie wylądował na 132,0 m oddając najdłuższy skok w konkursie i zapewnił sobie zwycięstwo.

Lider klasyfikacji generalnej LGP Szwajcar Simon Ammann ukończył konkurs na piątej pozycji po skoku w drugiej serii 124,0 m. Adam Małysz uzyskał 128,5 m i awansował na trzecie miejsce.

Evensen, zajmujący po 1. serii szóste miejsce, awansował na podium dzięki uzyskaniu 131,5 m w drugiej próbie. Taki sam rezultat zanotował jego rodak Tom Hilde, ale miał słabszy pierwszy skok (121,0 m) i ostatecznie został sklasyfikowany na ósmej pozycji. Łukasz Rutkowski był 13., Kamil Stoch 16., Maciej Kot 28.