Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie 1:0 z Zagłębiem Lublin. Wynik piłkarzy z Warszawy bardzo satysfakcjonuje, ponieważ ich przewaga nad drugą w tabeli Wisłą Kraków wzrosła do 7 punktów.

Biała Gwiazda nie wykorzystała bowiem w piątek szansy na odrobienie części 4-puntkowej straty do Legii – wiślacy przegrali na wyjeździe 0:1 z Kolporterem Koroną Kielce. Ta porażka znacznie zmniejsza ich szanse na obronę mistrzowskiego tytułu.

Zwycięstwo Legii umacnia ten zespół na pozycji lidera. Do końca sezonu pozostają bowiem tylko 4 kolejki, a warszawianie nie przegrali tej wiosny żadnego meczu.

Jedynego gola w meczu Legia Warszawa - Zagłębie Lublin zdobył w 62. minucie Roger Guerreiro. 10 minut wcześniej murawę opuścił Moussa Quattara, który otrzymał czerwoną kartkę.

W sobotę w trakcie trwania 26. kolejki ekstraklasy naprzeciw siebie stanęło także pięć innych par drużyn. W Krakowie na stadionie przy ul. Kałuży Cracovia zwyciężyła 1:0 w meczu z Pogonią Szczecin. W Łęcznej Górnik pokonał Wisłę Płock 2:1. Bełchatów, który gościł u siebie poznańskiego Lecha, tylko zremisował 1:1. Taki samym wynikiem zakończyło się spotkanie Arki Gdynia z Odrą Wodzisław. Zabrzański Górnik przegrał na własnym stadionie z ekipą z Wronek 0:2.

26. kolejkę ekstraklasy zakończyło niedzielne spotkanie Polonii Warszawa z Groclinem Grodzisk Wielkopolski. Gospodarze przegrali 1:2 i jedną nogą są już w II lidze.