Siedem kolejnych osób usłyszało zarzuty w sprawie korupcji przy wydawaniu praw jazdy w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie. Wśród podejrzanych jest właściciel szkoły nauki jazdy, któremu zarzucono powoływanie się na wpływy w tarnowskim MORD i przyjęcie 1000 złotych łapówki. Pozostałe osoby są podejrzane o wręczanie pieniędzy.

Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia na razie jakie wyjaśnienia złożyli podejrzani. Grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

W sumie w sprawie zatrzymano już 42 osoby. Wśród nich jest 5 egzaminatorów, 4 właścicieli ośrodków nauki jazdy i instruktorów, 1 pracownik MORD oraz 32 osoby podejrzane o wręczanie i pośredniczenie w przekazywaniu pieniędzy w zamian na pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy.

Wykryte przez policjantów nielegalne praktyki trwały od kilku lat. Śledczy szacują, że mogło w nich brać udział nawet 200 osób. Sprawa ma charakter rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania - mówi rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

(bs)