W jednym regionie 10 procent, w innej części kraju nawet 35 procent – o tyle może zmniejszyć się stan osobowy SLD. Weryfikacja sprawiła, że stabilna do niedawna struktura lewicy została mocno naruszona. Choć niektórzy trzymają się mocno...

I tak o 30% może się zmniejszyć liczba członków SLD na Śląsku. Na Podlasiu odejdzie co 10, w Zachodniopomorskiem co najmniej 1/3 członków, a w Wielkopolsce 1/4. Liczba członków SLD na Opolszczyźnie może zmniejszyć się o ok. 30 proc, a warmińsko-mazurski Sojusz nawet 35% stanu - precyzyjnie szacuje wojewódzki rzecznik dyscypliny. Wszystko przez weryfikację.

Wracamy dziś więc do weryfikowanego posła Stanisława Jarmolińskiego, który 8 miesięcy temu 41 razy głosował za siebie i nieobecnego kolegę, Alfreda Owoca. Dziś Jarmolińskiego zweryfikuje koło SLD w Nowym Targu. Posłuchaj:

W Nowym Targu mówią: wielka eseldowska rodzina, na której spotkania nie są zapraszani dziennikarze. Zwierzchnik nowotarskiego koła - szef SLD w Małopolsce – uważa jednak inaczej: rodzina rodziną, ale chwasty trzeba wyrwać, szanując jednocześnie zasady demokracji.

Kazimierz Chrzanowski dodaje jednocześnie, że jeśli Jarmoliński przejdzie weryfikację, nie pozostanie bezczynny: Jeśli decyzja będzie pozytywna, nie będzie ona do końca uszanowana. Decyzja należy do sądu. Tak będzie za każdym razem, jeśli będą wątpliwości.

Wątpliwości nie ma jednak w Nowym Targu: Jeżeli już człowieka ileś tam razy ukarano, to takie kopanie człowieka jest nietaktem. Skończyła wam się atrakcja starachowicka, skończyło się z Millerem, Jakubowską, to następnych szukacie! Aby gonić króliczka! Tylko to robicie! - usłyszał reporter RMF w nowotarskim kole SLD. Decyzja w sprawie Jarmolińskiego zapadanie wieczorem. Jak widać, wiadomo już teraz jaka...

14:50