Jak długo może działać centrum handlowe w nieodebranej przez nadzór budowlany hali? Okazuje się, że nawet pięć lat. Reporter RMF FM Adam Górczewski dotarł do hali w Komornikach w Wielkopolsce, która właśnie przez taki okres czasu nie miała wymaganych dokumentów.

Od ponad roku hala pozwolenie na użytkowanie już ma. A że wcześniej nie miała? Należałoby wszcząć postępowanie administracyjne w tej sprawie - usłyszał nasz reporter w nadzorze budowlanym.

Były administrator obiektu twierdzi, że nadzór budowlany wiedział o braku dokumentów. Po katastrofie hali katowickiej inspektorzy przybyli na kontrolę i wychodząc jeden inspektor zwrócił się do mnie: Jak wy to robicie, że bez odbioru i bez książki obiektu użytkujecie tą halę? - twierdzi administrator. Dodaje również, że były uchybienia w konstrukcji budynku. Nadzór budowlany przyznaje natomiast, że sprawą zagrożeń budowlanych się zajmował: Postępowanie zostało wszczęte i zakończyło się, umorzenie nastąpiło. Posłuchaj relacji Adama Górczewskiego: