Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie ustawy hazardowej. Posłowie opozycji chcą, żeby komisja wyjaśniła ewentualne nieprawidłowości, do których - zdaniem PIS - mogło dojść podczas prac nad projektem ustawy o grach losowych i zakładach wzajemnych.

Własny wniosek o powołanie komisji złożył już w zeszłym tygodniu klub Lewicy. Także Platforma Obywatelska zapowiada złożenie wniosku w tej sprawie.

PiS chce, by pracami komisji kierował ich przedstawiciel, bo tylko wówczas - jak tłumaczą Mariusz Błaszczak i Zbigniew Wassermann - są realne szanse wyjaśnienia sprawy. Zaznaczają jednak, że gdyby tak się nie stało, nie zablokują pracy posłów. Wszystko, co będzie służyć wyjaśnieniu tej sprawy, zaakceptujemy - podkreślił Błaszczak. Z całą pewnością nie zablokujemy powstania komisji - dodał.

Wniosek PiS - jak wyjaśniają przedstawiciele klubu - jest szerszy niż ten złożony przez Lewicę. PiS chce bowiem, aby komisja zajęła się również kwestią zarzutów postawionych szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu przez prokuraturę rzeszowską.