Reklama

 • ​Kierowca zemdlał, prowadząc autobus. Błyskawiczna reakcja pasażerek [FILM]

  Piątek, 1 marca 2013 (13:20)

  Kierowca autobusu PKS Gdańsk zasłabł w czasie jazdy. Za kierownicę chwyciły dwie kobiety, które uratowały pozostałych pasażerów i zatrzymały rozpędzony pojazd. Całe zdarzenie uchwyciły kamery wewnętrznego monitoringu.

  Zdjęcie

  Zdarzenie uchwycone w kamerze monitoringu /PKS Gdańsk/TVN24/x-news /
  Zdarzenie uchwycone w kamerze monitoringu
  /PKS Gdańsk/TVN24/x-news /

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 7 w kierunku Gdańska. Autobusem podróżowało ok. 20 osób. W pewnym momencie jazdy jego kierowca zasłabł. Na chwilę w pojeździe zapanowała panika, ale szybko zareagowały dwie pasażerki. Kobiety zdołały chwycić za kierownicę i opanować pędzący autobus.

  Zdarzenie nagrane przez kamery monitoringu (PKS GDAŃSK/TVN24/X-NEWS)

  Całe zdarzenie zarejestrowała wewnętrzna kamera monitoringu. Na nagraniu najpierw widać, jak kierowca mdleje i upada. W kadrze pojawiają się później pasażerki, które próbują złapać za kierownicę. Kierowany przez nie autobus początkowo uderza w barierki, ale chwilę później szczęśliwie udaje się go zatrzymać.

  'Zastanawiałam się, czy będę musiała jechać aż do Gdańska' (TVN24/X-NEWS)

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: ​Kierowca zemdlał, prowadząc autobus. Błyskawiczna reakcja pasażerek [FILM]

Wasze komentarze (12)

Dodaj komentarz
Anka

~Anka -

Właśnie zobaczyłam ten filmik- w Tureckich wiadomościach na Flash tv!

jo a co??

~jo a co?? -

brawo dla tych pan!! i dla tuska za wiek emerytalny 67 lat i wypadków w polsce bendzie przybywac!!

kumaty

~kumaty -

Jeśli te panie nie mają prawa jazdy kategorii D, to niestety zostaną ukarane za jazdę bez wymaganych dokumentów, ponadto rozbiły autobus o słupek i wielokrotnie przekroczyły linię ciągłą. Ciekawe czy były trzeźwe.

anja

~anja -

prawie jak - speed niebezpieczna prędkość:) brawo dla pań!

asa

~asa -

POKAZALI FILM I CAŁA TRUJKA, 2 KOBIETY I FACAT DOSTANĄ MANDAT ZA PROWADZENIE AUTOBUSU BEZ UPRAWNIEŃ NA 100% NIE OPUSZCZĄ TAKIEJ OKAZJI PANOWIE Z POLICJI bo to jest POlska

ZiC

~ZiC -

Czy jedzie z nami kierowca?

BATI1972

BATI1972 -

Niech jeszcze podniosą wiek emerytalny i do tego zatrudniali tylko tych co mają orzeczenia o niepełnosprawności. Jak można zatrudniać np. w ochronie i wymagać licencji I lub II stopnia i musi mieć orzeczenie o niepełnosprawności? Mówili że Polska za komuny była jednym wielkim cyrkiem. A co powiedzieć teraz? Przynajmniej w tym cyrku była praca.

szofer

~szofer -

Znam konkretny przypadek, w którym wieloletniemu kierowcy autobusowemu z dolegliwościami neurologicznymi (m.in. ataki zawrotów głowy) neurolog zabronił wykonywać zawód kierowcy, a lekarz orzecznik ZUS i komisja lekarska ZUS, mimo przedstawienia im m.in. dokumentów stwierdzających utratę zdolności psychofizycznej do zawodu stwierdziły w postępowaniu rentowym, że może pracować zgodnie z kwalifikacjami. Czyli, dopuścili go do pracy na autobusach. Jeżeli ktoś z ABW, CBA, czy CBŚ to czyta, to chętnie służę danymi gościa i nazwiskami lekarzy, którzy się pod takimi decyzjami podpisali. Takie działanie lekarzy ZUS, jest przestępstwem, polegającym na sprowadzeniu zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym, bo chodzi o komunikację autobusową i należałoby tych ćwoków pozamykać i wreszcie zacząć robić generalną czystkę w tym skorumpowanym ZUS-ie.