Reklama

 • Kamień Pomorski: Stan jednego z dzieci rannych w wypadku - bardzo ciężki

  Środa, 1 stycznia 2014 (17:50)

  Stan około 8-letniego chłopca rannego w wypadku w Kamieniu Pomorskim jest bardzo ciężki. Przebywa on na oddziale intensywnej terapii. 10-letnia dziewczynka "w stanie lepszym" przebywa na chirurgii - poinformowali szczecińscy lekarze. Dzieci odwiedził w szpitalu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

  Zdjęcie

  Sześć osób zginęło w wypadku w Kamieniu Pomorskim /PAP/Marcin Bielecki /
  Sześć osób zginęło w wypadku w Kamieniu Pomorskim
  /PAP/Marcin Bielecki /

  Sześciu pieszych, w tym dziecko, zginęło w Kamieniu Pomorskim, gdy pijany kierowca osobowego bmw wjechał w grupę osób idącą chodnikiem. Pięciu dorosłych zginęło na miejscu, dziecko zmarło w szpitalu w Kamieniu Pomorskim podczas reanimacji. Dwoje kolejnych rannych dzieci trafiło do jednego ze szpitali klinicznych w Szczecinie.

  Jak powiedziała dziennikarzom dyrektor tego szpitala Maria Ilnicka-Mądry chłopiec "ma bardzo poważne wielonarządowe urazy zagrażające życiu, u dziewczynki zaś zdiagnozowano podejrzenie urazu uda i ogólne potłuczenia". Pytana, czy dzieci są rodzeństwem odpowiedziała, że mają inne nazwiska.  

  Dyrektor podkreśliła także, że dziewczynka jest przytomna, ale "obecnie jest zbyt wcześnie, aby rozstrzygająco wyrokować o jej stanie zdrowia". Dodała, że bliscy dzieci mają niebawem dojechać do szpitala i pozostają w kontakcie telefonicznym z placówką.

  Plaga pijanych kierowców zagrożeniem dla nas wszystkich

  Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, który przebywał w domu w Szczecinie odwiedził ranne dzieci w szpitalu. Powiedział, że sytuację monitoruje i koordynuje wojewoda zachodniopomorski, który zadba, by rodzinom ofiar udzielono wszelkiej pomocy. Przy dzieciach ciężko pracują lekarze, trwa ciągle diagnostyka. Trzeba dać lekarzom czas, bo jest dopiero kilka godzin po wypadku - dodał.

  Minister zaznaczył, że "plaga pijanych kierowców to zagrożenie dla nas wszystkich, nie tylko dla ich samych; wymaga surowego ścigania i karania".

  MSW: bliscy funkcjonariusza zostaną objęci szczególną opieką

  Wśród ofiar wypadku jest funkcjonariusz policji, jego żona oraz dziecko. "Szef MSW zadeklarował, że bliscy funkcjonariusza zostaną objęci szczególną opieką" - głosi oświadczenie przesłane przez rzecznika tego resortu Pawła Majchera.

  W oświadczeniu dodano, że minister polecił komendantowi głównemu policji gen. Markowi Działoszyńskiemu objęcie osobistym nadzorem postępowania w tej sprawie. Szef policji został zobowiązany ponadto do zadbania o to, by rodzina funkcjonariusza otrzymała niezbędne wsparcie.

  Tragiczny wypadek w Kamieniu Pomorskim

  liczba zdjęć: 5

  Ile lat grozi pijanemu sprawcy wypadku?

  Sprawcy tego tragicznego wypadku maksymalnie grozi do 15 lat więzienia - pod warunkiem, że śledczy zakwalifikowaliby wypadek jako katastrofę w ruchu lądowym, spowodowaną pod wpływem alkoholu. Jeśli zakwalifikują jednak zdarzenie jako wypadek ze skutkiem śmiertelnym, powodowany w stanie nietrzeźwości, to mężczyźnie grozi nie więcej niż 12 lat. Liczba ofiar śmiertelnych - jeśli chodzi o zarzuty - nie ma tutaj żadnego znaczenia. Podobnie jak fakt, że mężczyzna już wcześniej prowadził auto po pijanemu. Może mieć to ewentualnie znaczenie dla sądu, który będzie orzekał karę.

  (mal)

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: Kamień Pomorski: Stan jednego z dzieci rannych w wypadku - bardzo ciężki

Wasze komentarze (46)

Dodaj komentarz
prawnik

~prawnik -

Kara śmierci jest potrzebna w tym kraju - lub tajne służby egzekucyjne. Śmierć za śmierć a nie gnoja żywić za nasze podatki i to przez 15 lat teoretycznie, bo jak to w Polsce bywa bedzie wyrok 10 lat, a po 6 latach palant wyjdzie na wolność. Ludziom za miesiąc opadną emocję i sprawa się uciszy, a tak pokazowa kara smierci może wpłynie na innych pijaków zabujców.

dobry

~dobry -

Dajcie mi dane tego gnoja, gdyby cos sie stało i sąd go jednak wypuścił to ZAŁATWIĘ GO!!!!!!

Mania

~Mania -

12 lat :O- co z naszym prawem?! tyle ofiar!!! współczucie dla rodzin tej masakry.

imm

~imm -

Prokuratura powinna upublicznić zdjęcie tego bydlaka!

beata

~beata -

Kondolencje dla rodzin ofiar .To nie byl wypadek lecz morderstwo jedni zabijaja nozem inni kierownica .To nie jest panstwo prawa gdzie mozna bez karnie mordowac

Ewelina

~Ewelina -

Szczere wyrazy współczucia dla Rodzin poszkodowanych osób, szczere wyrazy współczucia dla policjantów, którzy przeżywali szok widząc swojego kolegę. Mam nadzieję że sprawcy tej tragedii poniosą zasłużoną karę i to obydwoje! Mam nadzieję że tym razem nikt nie odda sprawcom prawo jazdy po roku. Mam nadzieję że rodziny sprawców nie będą pomagać tym oprawcom wyjść przedterminowo na wolność. Mam nadzieję że po śmierci tych osób, policjanci, koledzy ofiar nie pozwolą na bezkarność oprawców. Jeżeli w tej sprawie dojdzie do nieprawidłowości to nic nie powstrzyma młodzieży przed używkami i bezkarnością.

Antidotum

~Antidotum -

A przecież już jest w Polsce system zapobiegający tego typu zdarzeniom - AlcoSafe.pl . Wie o nim Minister transportu, Policja, posłowie odpowiedzialni za bezpieczeństwo ruchu, ale nikt ze wspomnianych nie stara się nawet wdrożyć tego systemu jako obligatoryjnego dla osób, które w przeszłości miały już do czynienia z jazdą po alkoholu. Działanie AlcoSafe i zastosowanie go mogłoby zapobiec nie tyko temu wypadkowi ale na pewno ocaliłoby wiele istnień ludzkich gdyby wprowadzono go obligatoryjnie.

Załączniki:
kierowca

~kierowca -

Czy Państwo wiecie jak zrobić 'sałatkę z buraków"?, to proste, każdy sobie poradzi, wystarczy wrzucić granat do wnętrza BMW!

kierowca

~kierowca -

W naszym kraju winni zupełnie inaczej traktować pijanych kierowców: Maksymalna zawartość alkoholu we krwi nie powinna przekraczać 0,1 promila - czyli 0,05mg/dm^3. Kierowca złapany na podwójnym gazie (przekroczona wartość dopuszczalna - np do wartości 0.5 promila) - mandat 5000 zł i odpowiednia ilość punktów karnych. Przekroczona wartość 0,5 promila - mandat 10.000 zł + utrata prawa jazdy na 5 lat + przepadek samochodu na rzecz skarbu państwa - auto sprzedane w jawnej licytacji (nie kolesiostwo), a pieniądze przeznaczone na unowocześnienie służb mundurowych i budowę dróg.. Recydywa - czyli druga odnotowana kontrola - kierowca powyżej 0.5 promila - dożywotnia utrata prawa jazdy + przepadek samochodu + 25.000 zł kary I problemu by nie było......

kl

~kl -

Dlaczego pijakom nie zabiera się prawa jazdy ?