Justyna Kowalczyk zajęła 11. miejsce w sprincie na 1,35 km techniką dowolną podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskim Lahti. Zawodniczka utrzymała tym samym trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Zwycięstwo Słowenki Petry Majdić umożliwiło jej objęcie prowadzenia w pucharowej rywalizacji.

Petra Majdić już po raz szósty triumfowała w tym sezonie w sprincie. Obok Słowenki na podium stanęły Włoszka Arianna Follis i Finka Pirjo Muranen.

Kowalczyk do finałowej "30" awansowała z siódmym wynikiem kwalifikacji. Do półfinału zakwalifikowała się dzięki czasowi, gdyż w swojej serii ćwierćfinałowej była trzecia.

W półfinale od początku znajdowała się na dalszej pozycji i ostatecznie zajęła piąte miejsce. W finale B z udziałem pięciu zawodniczek była czwarta. Walkę o wyższą pozycję uniemożliwił jej upadek biegnącej przed nią Norweżki Celine Brun-Lie, w wyniku czego splątały się narty obu biegaczek i musiało minąć kilka sekund zanim mogły kontynuować rywalizację.

W niedzielę w Lahti kobiety będą rywalizować w biegu na 10 km techniką dowolną.