Janusz Buzek, były radny Sejmiku Województwa Śląskiego, zdecydował się opuścić szeregi Platformy Obywatelskiej. Polityk wstąpił do ugrupowania Polska Razem, kierowanego przez Jarosława Gowina.

Janusz Buzek poinformował, że od Platformy zaczął się oddalać rok temu, kiedy ujawniono nagrania podsłuchanych rozmów znanych polityków tego ugrupowania. Kiedy wyszły na jaw taśmy prawdy, zobaczyliśmy, jaki jest styl uprawiania polityki przez PO - przyznał. Uświadomiliśmy sobie, że prominentni działacze Platformy nie szanują siebie, nie szanują obywateli, nie szanują państwa - powiedział.

Janusz Buzek jest przedsiębiorcą, dalekim krewnym b. premiera Jerzego Buzka. Mieszka w Bielsku-Białej. W ostatnich wyborach samorządowych bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego wojewódzkiego z listy PO, zdobywając poparcie 6,8 tys. wyborców. W poprzedniej kadencji zdobył mandat dzięki poparciu 8,4 tys. osób.

Tomasz Tomczykiewicz, lider śląskiej PO powiedział PAP, że Janusz Buzek nie poinformował go wcześniej o swoich politycznych planach. Szkoda każdego członka partii, zwłaszcza, kiedy odchodzi do innego ugrupowania - skomentował.

(mn)