Włoski kolarz Jacopo Guarnieri z grupy Liquigas wygrał trzeci etap wyścigu Tour de Pologne. Nowym liderem wyścigu został Niemiec Andre Greipel z teamu Columbia. Najszybciej z Polaków finiszował Maciej Paterski (Polska-BGŻ), kończąc etap w Lublinie na 8. miejscu.

Start wtorkowego etapu Tour de Pologne miał miejsce w Bielsku Podlaskim. Tuż po rozpoczęciu zmagań od peletonu oderwało się trzech kolarzy – Bjoern Schroeder, Olivier Kaisen i Laszlo Bodrogi. Uciekinierzy prowadzili przez znaczną część etapu. Peletonowi udało się jednak „wchłonąć” uciekinierów. Ich przewaga, która na 70. kilometrze wynosiła ponad 6 minut, na 20 kilometrów przed metą stopniała do zaledwie 1,5 minuty.

Warto odnotować sukces Polaka, Błażeja Janiaczyka, który wygrał górską premię na ulicach Lublina. W morderczym finiszu najszybszy okazał się Jacopo Guarnieri. Zawodnik grupy Luquigas wyprzedził na mecie Allana Davisa z Quick Step i Andre Greipela z teamu Columbia. Posłuchaj relacji Wojciecha Słonia z redakcji Faktów sportowych RMF FM:

W środę kolejny etap zmagań na trasie TdP. Kolarze wyrusza z Nałęczowa do Rzeszowa. Będą mieli do przejechania prawie 240 kilometrów.