Reklama

 • Gminy wybudowały Orliki - staną przed sądem

  Piątek, 22 czerwca 2012 (06:42)

  163 samorządy otrzymały przedprocesowe pisma od firmy projektującej boiska. Jako powód podano naruszenie praw autorskich do projektu - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".

  Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń "Dziennika Gazety Prawnej", firma Archi Plus (wcześniej Archisport), projektująca obiekty sportowe, wysłała wezwania do zapłaty 163 gminom, które wybudowały u siebie boiska w ramach rządowego programu "Moje Boisko - Orlik 2012".

  Firma zarzuca gminom, że skorzystały z jej projektu udostępnionego na stronie internetowej Ministerstwa Sportu, nie posiadając do niego praw autorskich. Najwyższe roszczenie o odszkodowanie wynosi 600 tys. złotych.

  Pisma z wezwaniem do ugody trafiły już do lokalnych urzędów. Ruszyły już także pierwsze procesy sądowe w sprawie, m.in. w Przemyślu i Oleśnie.

  Pierwsza rozprawa była pod koniec maja, bo Ministerstwo Sportu poradziło nam, abyśmy nie wchodzili w żadne ugody. Tym bardziej że zamiary spółki są niejasne - mówi Joanna Nieszwiec-Jaszcz z urzędu miejskiego w Dobrodzieniu w województwie opolskim.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: Gminy wybudowały Orliki - staną przed sądem

Wasze komentarze (7)

Dodaj komentarz
Aisog

~Aisog -

Niezły przekręt. A płacić powinno Ministerstwo Sportu skoro tak szumnie odnosili się z tymi Orlikami i tak szumnie każdy był otwierany. A przyjrzeć to się trzeba tej firmie...

arek

~arek -

a orlik w bukownie pod olkuszem zarosła trawa , jest tylko wspomnienie boiska do tenisa i kto za to beknie?

ja

~ja -

Ja się nie zgadzam, aby płaciło Państwo - niech zapłaci Urzędnik i Premier z własnej kieszeni. Tak jechał na tych orlikach , a ja teraz mam płacić moimi podatkami. Kurna ile jeszcze tych przekrętów. Już przez pół roku pracujemy za darmo , bo zjadają to urzędnicy. Nawet chłop pańszczyźniany oddawał tylko swoje 2 dni w tygodniu- czyli miał dwa razy lepiej.

Kolo

~Kolo -

To jest chore! Czy to kolejna "zmuła" tego rządu?

Mruk

~Mruk -

To jest Polska właśnie:((( W jakim kraju my żyjemy??? Teraz niech Ministerstwo Sportu to płaci a nie gminy, które chciały pomóc dzieciakom w organizacji czasu wolnego i krzewieniu kultury fizycznej !!!