Fantastyczna forma „biało-czerwonych” koszykarzy. Nasi zawodnicy odnieśli kolejne zwycięstwo podczas mistrzostw Europy. We wrocławskiej Hali Stulecia pokonali Litwinów, jedną z najlepszych drużyn Starego Kontynentu, 86:75.

Początek meczu był dla Polaków wymarzony. Już po siedmiu minutach spotkania prowadzili 9:0. Jednak Litwini nie zamierzali tak łatwo oddać „biało-czerwonym” zwycięstwa i powoli, ale systematycznie zaczęli odrabiać straty. Tuż przed zakończeniem pierwszej kwarty goście wyszli na prowadzenie, jednak Krzysztof Szubarga trafił za trzy punkty i nasi zawodnicy prowadzili 25:23.

W drugiej kwarcie rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Ozdobą tego fragmentu gry była akcja Łukasza Koszarka, który efektownie podał pod kosz do Marcina Gortata, a ten popisał się pięknym wsadem. Na cztery minuty przed końcem kwarty doszło do niezwykłej sytuacji, ponieważ w Hali Stulecia zgasło światło. Po chwili udało się jednak wznowić grę. „Biało-czerwoni” zakończyli tę część spotkania 42:32.

W drugiej połowie spotkania Polacy ani na moment nie pozwolili swoim rywalom na złapanie bliskiego kontaktu i kontrolowali przebieg gry, utrzymując konsekwentnie dziesięciopunktową przewagę (60:50). W ostatniej kwarcie znakomitymi rzutami za trzy popisywał się Michał Ignerski, który w ciągu niespełna dwóch minut trzy razy trafił do kosza. Także pozostali jego koledzy grali bardzo dobrze. Na pięć minut przed końcem swoją szansę poczuli Litwini, bowiem nasi reprezentanci zanotowali parę niepotrzebnych strat i dali rywalom okazję do rozpoczęcia pogoni. Ostatecznie Polakom udało się wybronić wypracowaną przewagę i zakończyć mecz 86:75.

W środę „biało-czerwoni” zmierzą się z Turcją.

Polska - Litwa 86:75 (25:23, 17:9, 18:18, 26:25)

Polska: Chyliński, Gortat (15), Ignerski (16), Skibniewski, Koszarek, Lampe (22), Logan (19), Roszyk (2), Szewczyk, Szubarga (12), Witka.

Litwa: Kleiza (4), Petravicius (13), K. Lavrinović (3), D. Lawrinović (1), Delininkaitis (4), Mazutis (2), Maciulis (13), Lukauskis, Kalnietis, Jomantas (5), Javtokas (4), Jesaitis (17).