Simon Ammann wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. Najlepszy z Polaków Adam Małysz zajął ósme miejsce. Za oficjalne uznano wyniki pierwszej serii, gdyż drugiej, z powodu zbyt silnego wiatru, nie udało się dokończyć.

Ammann wylądował na 141. metrze, wyrównując rekord skoczni należący do Fina Jannego Ahonena. Za swój skok otrzymał notę 144,8 pkt. Reprezentant gospodarzy, który w poprzednich konkursach w Engelbergu zajął pierwsze i drugie miejsce, wyprzedził Norwega Bjoerna Einara Romorena, który wylądował trzy metry bliżej (140,4 pkt).

Na 8. pozycji uplasował się Adam Małysz. Mistrz z Wisły uzyskał odległość 129 m (122,7 pkt). Na 11. miejscu został sklasyfikowany Kamil Stoch (125,5 m, 115,9 pkt). 19. miejsce zajął Krzysztof Miętus (117,0 m, 98,1 pkt), a 27. – Stefan Hula (114,0 m). Słabo spisali się Marcin Bachleda i Łukasz Rutkowski - zajęli miejsca poza punktowaną "trzydziestką". Posłuchaj relacji Wojciecha Słonia z redakcji Faktów sportowych RMF FM:

50. Rutkowski Łukasz Polska 102,0 67,6

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Szwajcar Simon Ammann (424 pkt). Drugie miejsce zajmuje Austriak Gregor Schlierenzauer (382 pkt), a trzecie - Bjoern Einar Romoeren (279 pkt). Najlepszy z Polaków – Adam Małysz – jest sklasyfikowany na 11. pozycji (154 pkt). Kamil Stoch jest 13., Krzysztof Miętus – 27., Marcin Bachleda – 33., Stefan Hula – 49., a Łukasz Rutkowski – 50.

Kolejny konkurs skoków odbędzie się w Oberstdorfie. 29 grudnia początek Turnieju Czterech Skoczni.