Emerytury pomostowe są zagrożone, bo rząd obawia się związkowców - twierdzi "Gazeta Prawna". Wczoraj resort pracy miał zakończyć prace i przesłać do Kancelarii Premiera projekt nowej ustawy w tej sprawie. Nic takiego się jednak nie stało. Ministerstwo wciąż prowadzi w Komisji Trójstronnej negocjacje ze związkami i pracodawcami.

Nie możemy przerwać tak ważnych rozmów, bo tylko w ten sposób możemy przygotować projekt, który zagwarantuje spokój społeczny - wyjaśnia gazecie Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej. Deklaruje też, że jeśli uda się zakończyć prace w Komisji Trójstronnej, to pod koniec sierpnia rząd przyjmie projekt ustawy.

Biblijna opowieść o kolosie na glinianych nogach wyjątkowo pasuje do sytuacji rządu - komentuje "Gazeta Prawna". Pozornie silny rząd, który zapowiadał szybkie zakończenie prac nad emeryturami pomostowymi, nie dotrzymał terminów. Jeżeli rząd nadal będzie tak prowadził negocjacje, to na liście uprawnionych do pomostów znajdą się wszyscy Polacy - ironizuje dziennik.