Reklama

 • Egzamin gimnazjalny - mamy przykładowe rozwiązanie części humanistycznej

  Wtorek, 12 kwietnia 2011 (13:40)

  Blisko 430 tys. uczniów trzecich klas z około 7 tys. gimnazjów pisało egzamin, który sprawdzał ich wiedzę humanistyczną. W teście znalazły się pytania z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki i muzyki. Oto przykładowe rozwiązanie i arkusze egzaminacyjne.

  Egzamin gimnazjalny - przykładowe rozwiązania części humanistycznej

  liczba zdjęć: 10

  Zobacz przykładowe rozwiązanie i arkusze części humanistycznej

  Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !

  Część humanistyczna egzaminu gimnazjalnego była Twoim zdaniem:

  • 36%
  • 38%
  • 13%
  • 8%
  • 5%
  głosów: 1392

  Egzamin rozpoczął się o godz. 9. Trwał dwie godziny. Uczniowie z różnymi dysfunkcjami mogli pisać go godzinę dłużej. Egzamin przebiegał spokojnie - poinformował p.o. dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Tadeusz Mosiek. Nie dotarły do nas informacje o jakichkolwiek nieprawidłowościach, incydentach, które mogłyby zakłócić jego przebieg - powiedział Mosiek.

  Wszyscy uczniowie w Polsce pisali taki sam test. Prace zostały zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki uczniowie poznają w połowie czerwca.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

  RMF FM

Skomentuj artykuł: Egzamin gimnazjalny - mamy przykładowe rozwiązanie części humanistycznej

Wasze komentarze (48)

Dodaj komentarz
anonim2213

~anonim2213 -

hehe polski to zawsze jakoś przejdzie :) ja Wam życzę powodzenia na teście z matematyki :D miejcie nadzieję, że nie trafią się Wam, tak jak mi w tamtym roku zadania z radioaktywnymi biedronkami D

wiolaaa

~wiolaaa -

test w sumie aż taki straszny nie był, ale faktem jest to, że po prostu był to egzamin z historii :/ po jaką cholerę uczyłam się wszystkich części mowy skoro pojawiły się opisy Kościuszki, Dąbrowskiego czy Piłsudskiego?? byłam przygotowana na co najmniej 4 pytania z historii, jedno z plastyki i wosu reszta polski . Boję się pomyśleć co będzie jutro gdy otworzę ten test, a tam będzie sama geografia, fizyka czy chemii ! Naprawdę super !

dominik300

dominik300 -

jeśli ktoś się rzeczywiście uczy (a nie ''na blaszkę'' i następnego dnia nic nie pamięta) to dla niego test był łatwy.

ADAM

~ADAM -

Sory za ten spam nie zauważyłem 3 str i myślałem ze nie dodało

ADAM

~ADAM -

Mam nadzieje ze jest podzielony na grupy czy coś w tym stylu

ADAM

~ADAM -

Mam nadzieje ze jest podzielony na jakieś grupy albo cos bo inaczej to by była masakra i miał bym tylko punkty za otwarte a tego bym nie zdzierżył

ADAM

~ADAM -

Mam nadzieje bo jeśli nie to będzie masakra i będę miał tylko punkty za otwarte a tego bym nie zdzierżył

ADAM

~ADAM -

Ej czy wam tez się zdarzyło ze odp. nie pokrywają się z punktami na teście ??? bo u mnie np. odp np. B we Włoszech miałem w d ??????(akurat nie to zad ale tego typu rzeczy )/ ???

rudy

~rudy -

Uwaga na tej stronie ,źle jest podane zadanie 14 . Są 4 wyrazy (umarła, moc , wydarła ,odbijemy ) .

Kropka

~Kropka -

Egzamin nie był bardzo trudny, choć niektóre pytania były dużą niespodzianką. Nigdy nie spotkałam się z taką ilością historii w jednym arkuszu. Niemniej jednak 2 zadania budzą kontrowersje. 1) Z obrazem, na którym znajduje się Rejtan - gdybym nie przeczytała tekstu I, zaznaczyłabym Rejtana w rozpiętej koszuli. W tekście była jednak aluzja. Na obrazie Soplicy "Siedzi Rejtan żałośny po wolności stracie, W ręku trzyma nóż, ostrzem zwrócony do łona". Jako, że obrazy nie były dobrze widoczne, zasugerowałam się podpowiedzią z testu i zaznaczyłam człowieka ze spuszczoną w dół głową, trzymającego coś w ręku. Nie było widoczne co to za przedmiot, ani w jakim kierunku mężczyzna go trzyma. Drugim pytaniem było pytanie o różnice w tekście hymnu. Odpowiedzi są podzielone. Wcześniej uczono nas, że w hymnie jest "póki my żyjemy". Część zaznaczyła więc, że 4 wyrazy są zmienione, a część, że 5, bo wzięło pod uwagę wspomniane "póki". Liczę na 42-45 z całości.