Reklama

 • Dobra wiadomość dla opiekunów niepełnosprawnych. Jest projekt ustawy

  Wtorek, 4 lutego 2014 (18:00)

  Jest dobra wiadomość dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych, którzy przez błąd rządzących w lipcu stracili zasiłki pielęgnacyjne i inne świadczenia. Jak dowiedział się Grzegorz Kwolek, gotowy jest już projekt ustawy, która ma rozwiązać ich problemy. Nowe przepisy mają wejść w życie w kwietniu. Opiekunowie dostaną zaległe zasiłki i odzyskają utracone świadczenia.

  W lutym opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych złożą pozew zbiorowy w sprawie odebranych im zasiłków i prawa do opieki zdrowotnej - dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek. Wypłatę świadczeń obiecał minister Władysław Kosiniak-Kamysz. Twierdził wówczas, że w kwietniu opiekunowie... czytaj więcej

  W grudniu Trybunał Konstytucyjny orzekł, że odebranie 150 tysiącom opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych prawa do zasiłków pielęgnacyjnych było niezgodne z prawem. Rząd wprowadził tę zmianę w przepisach tłumacząc, że chodzi o wyeliminowanie osób, które wyłudzają świadczenia, a wcale nie porzuciły pracy, by zajmować się bliską osobą niepełnosprawną.

  Ministerstwo przywróci stan, który był przed utratą prawa do tych świadczeń. To będzie wykonane. I również zwrot za te miesiące, kiedy opiekunowie osób niepełnosprawnych tych świadczeń nie mogli pobierać, i uruchomienie tych świadczeń na nowo jak najszybciej - obiecuje w rozmowie z reporterem RMF FM minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

  (edbie)

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: Dobra wiadomość dla opiekunów niepełnosprawnych. Jest projekt ustawy

Wasze komentarze (52)

Dodaj komentarz
Alutka

~Alutka -

W kwietniu ?,ale ktorego roku ?

GŁODNY

~GŁODNY -

JESTEM OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ MAMA ODWOŁYWAŁA SIĘ DO KOLEGIUM BO OPIEKA SPOŁECZNA ODEBRAŁA ŚWIADCZENIE ,KOLEGIUM PODTRZYMAŁO DECYZJĘ OPIEKI ,ODWOŁAŁA SIĘ DO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO SĄD UCHYLIŁ DECYZJE OPIEKI I KOLEGIUM ,SPRAWA BYŁA W SĄDZIE 09.12.2013R. IDO DZIŚ 03.03.2014R. KASY NIE WIDAĆ DARMOZJADY NA CO ONI CZEKAJĄ NA WOJNĘ ?ŻEBY NIE WYPŁACIĆ KASY.

OKRADZIONY POLAK

~OKRADZIONY POLAK -

Projekt jest już po konsultacjach społecznych, ale nie trafił jeszcze pod obrady Rady Ministrów. = CZEKAJĄ,AŻ PO-MRZEMY.

wo ojca

~wo ojca -

W kwietniu makabra to niech już wyplacaja te zalegle bo do tego czasu to nie tylko poumierają podopieczni ale ich opiekunowie tylko ze z glodu

Ewelina _ OPS

~Ewelina _ OPS -

Poza tym, to nadal nie jest dobre rozwiązaniu - prawo do świadczenia pielęgnacyjnego znów dostaną niewłaściwe osoby, kryptownuki czy dzieci mieszkające 300 km, od rodzica, które jak twierdzą, "należy się im..." a w rzeczywistości, nie widzą na oczy osób wymagających opieki, składają wnioski tylko po to żeby mieć dodatkową kasę - za nic! Ci którzy faktycznie maja ciężką sytuacje i powinni dostać z tego tytułu konkretna pomoc - nadal będą poszkodowani!!!

Ewelina _ OPS

~Ewelina _ OPS -

Na litość boską!!! Kto układa te informacje! Zero wiedzy w temacie... Nie piszcie - ZASIŁKI PIELĘGNACYJNE a ŚWIADCZENIA PIELĘGNACYJNE!!! Rząd nie odebrał zasiłków pielęgnacyjnych i innych świadczeń - ale tylko świadczenie pielęgnacyjne!!! Ludzie - jak można napisać: "Opiekunowie dostaną zaległe zasiłki i odzyskają utracone świadczenia." nie mówicie o tym, jakby były to dwa rodzaje świadczeń bo - jest to jedno świadczenie. Wprowadzacie w błąd ludzi, którzy pobierają świadczenia. Dla zainteresowanych, wg.: ustawy o świadczeniach rodzinnych, świadczeniami rodzinnymi, są między innymi: świadczenia opiekuńcze, do których zaliczamy: zasiłek pielęgnacyjny (153zł), świadczenie pielęgnacyjne (620 zł) i specjalny zasiłek opiekuńczy (520 zł) - czyli 3 różne świadczenia - a z tych trzech tylko jeden "zabrali" - tj.: świadczenie pielęgnacyjne (620 zł)!!!! Odsyłam tworzących fakty, do ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2013 r., poz. 1456) - albo do wykonania telefonu do najbliższej placówki MOPS/OPS czy UM.

Załączniki:
ted

~ted -

rząd,sejm senat,świta prezydenta analizuje i wprowadza niekonstytucyjną ustawę.KOGO MY TAM MAMY W TEJ WARSZAWCE.O JEZUS,MARIA,BOŻE DROGI !!!!

załamana

~załamana -

nie wierze!! !ja juz jestem w wielkim dole!!! nie wiem jak dozyje do kwietnia !!!!!!!!!!!!!

Kalina_

~Kalina_ -

To nie był błąd rządzących, ale przeprowadzona z premedytacją i pełną świadomością niekonstytucyjności ustawa pozbawiająca opiekunów dorosłych niepełnosprawnych świadczeń pielęgnacyjnych i skazujących ich wraz ze schorowanymi, niesamodzielnymi podopiecznymi na wykluczenie społeczne. Odebranie świadczeń pielęgnacyjnych przedstawiciele ministerstwa połączyli z nagonką na opiekunów dorosłych i niepełnosprawnych oskarżając ich o wyłudzenia świadczeń "na wnuczka" mieszkającego na drugim końcu Polski . Poza tym próbowano sugerować opiekunom aby odeszli od łóżek swoich bliskich i poszli do "prawdziwej pracy". Ta ustawa była haniebna.

mamusinsynusi

~mamusinsynusi -

w kwietniu a miało być w marcu w kwietniu to jest prima aprilis