Do 5 lipca śledczy przedłużyli prowadzone przez prokuraturę o Ostrołęce, śledztwo w sprawie Sławomira Kościuka. Związane jest to z koniecznością przeprowadzenia dalszych czynności procesowych - poinformowała Edyta Książek-Radomska.

Kościuk odpowiadał przed sądem za zabójstwo Krzysztofa Olewnika. Prokuratura powołując się na dobro śledztwa, nie poinformowała jednak, dlaczego śledztwo zostało przedłużone. Zdecydowała tak warszawska prokuratura apelacyjna na wniosek śledczych z ostrołęckiej prokuratury okręgowej.

Ponad dwa lata temu, Kościuka znaleziono powieszonego w celi aresztu płockiego zakładu karnego. Z badań toksykologicznych wynikało, że chociaż przyjmował on leki o działaniu przeciwdepresyjnym i przeciwpsychotycznym, mógł popełnić samobójstwo. Specjaliści nie stwierdzili jednak obecności alkoholu, narkotyków i trucizn.

W 2008 r. sąd Okręgowy w Płocku, skazał 8 oskarżonych o uprowadzenie i zabójstwo Krzysztofa Olewnika na kary od roku więzienia w zawieszeniu do 15 lat. Wyrok dożywocia usłyszał Sławomir Kościuk i Robert Pazik. Odpowiadali oni bezpośrednio za zabójstwo Olewnika.

Kilka dni po wyroku Kościuka znaleziono powieszonego na prześcieradle w kąciku sanitarnym celi aresztu płockiego zakładu karnego. W styczniu 2009 r. w tym samym areszcie znaleziono powieszonego Roberta Pazika.