Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w wypadku w Miłogórzu na krajowej "51" między Lidzbarkiem Warmińskim a Dobrym Miastem w województwie warmińsko-mazurskim. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

Jeden z kierowców - prawdopodobnie z powodu dużej prędkości - wypadł na zakręcie ze swojego pasa i uderzył w prawidłowo jadący samochód, którym podróżowało pięć osób, w tym dwoje dzieci.

Pasażerka uderzonego samochodu - mimo reanimacji - zmarła. Kierowcę oraz dorosłego pasażera, który siedział z tyłu, przewieziono do szpitala w Bartoszycach. Dzieciom - na szczęście - nic się nie stało. Po drugiego kierowcę przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na Podlasiu zginęły trzy osoby

Natomiast w wypadku na Podlasiu zginęły 3 osoby. W miejscowości Osowy Grąd zderzyły się dwie ciężarówki i samochód osobowy. Prokurator i policjanci ustalają przyczyny tej tragedii. Kiedy doszło do tego zderzenia, warunki na drodze były dobre. Od piątku na drogach doszło już do ponad 150 wypadków. Policjanci przyłapali na podwójnym gazie aż 573 kierujących.

(es)