Reklama

 • Absurdalna zmiana. Zawodowym kierowcą zostaniesz... bez prawa jazdy

  Niedziela, 23 września 2012 (17:58)

  To nie fikcja. Od 2013 roku zawodowym kierowcą może zostać nawet ten, kto nigdy - formalnie rzecz biorąc - nie nauczył się jeździć. Taką możliwość dają zmienione przepisy dotyczące szkolenia i egzaminowania kierowców.

  Zdjęcie

  Zawodowym kierowcą będzie mógł zostać nawet ten, kto nie ma prawa jazdy /Wikimedia Commons /
  Zawodowym kierowcą będzie mógł zostać nawet ten, kto nie ma prawa jazdy
  /Wikimedia Commons /
  Dopuszczające do takiej sytuacji przepisy zaczną obowiązywać na początku przyszłego roku. Zdaniem Macieja Kulki, właściciela jednej ze szkół nauki jazdy, sytuacja jest dość absurdalna, bo uprawnienia zawodowego kierowcy będzie mogła zdobyć osoba bez prawa jazdy. Może je dostać nie mając prawa jazdy ani na osobówkę, ani na ciężarówkę - przecież to jest absurd - przekonuje.

  To zdanie podzielają również kierowcy tirów. Człowiek przychodzi ze świadectwem kwalifikacji, a nie ma pojęcia o jeżdżeniu samochodem - narzekają.

  Ministerstwo dość ogólnie tłumaczy, że chciało nowe przepisy miały być udogodnieniem dla m.in. uczniów techników. Miały stworzyć możliwość zrobienia kursu kwalifikacji i prawa jazdy jeszcze w trakcie nauki w szkole. Zezwala na to ustawa o transporcie drogowym, więc - pod względem prawnym - problem nie istnieje.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: Absurdalna zmiana. Zawodowym kierowcą zostaniesz... bez prawa jazdy

Wasze komentarze (23)

Dodaj komentarz
rolnik

~rolnik -

rolnik posiadajacy prawo jazdy kat T moze ciagnikiem rolniczym ciagnac 2 ciezarowe przyczepy oraz tez moze ciagnac naczepe z pretkoscia do 60 kilom.na godz.ze specjalnie dostosowanym wuzkiem jezdnym z siodelkiem na naczepe patrz allegro.wozki dolli WIEC NIE WIDZE PRZESZKOD ABY ROLNIK MOGL ZDAC EKSTERMISTYCZNIE PRAWKO C+E JAK BYLO to ZA KOMUNY MASZ PRAWKO T MOZESZ ZDAWAC NA C. a PO ZDANIU KAT C. NA C+E

Dawid

~Dawid -

ZNAJDĘ TEGO KTO TO WYMYŚLIŁ... i nie zagłosuje na niego ;x a tak w ogóle to nie wyobrazam sobie ze jade ulica i gosciu bez prawa jazdy wjezdza we mnie na czołówkę ;/ i to pełnoprawnie!!!!!!

lolek

~lolek -

kierowca sie jest zawodowym jesli sie posiada swiadectwo kwalifikacyjne i prawojazdy kat jest c a nie samo swiadectwo

ppp

~ppp -

"jesli jednak fotograf rolnik czy chemik ma prowadzic ciezarowke " - wolałbym by ,fotograf rolnik , zajął się fotografowaniem swoich upraw , nawet jeśli jest chemikiem , niż miałby kierować autokarem pełnym ludzi

Zwyczajny

Zwyczajny -

To że ktoś ma uprawnienia na ciężarówkę wcale nie znaczy że ma uprawnienia aby ją jeździć po ulicach :) ..Może komuś są takie uprawnienia potrzebne aby przewozić ziemniaki z jednego końca placu na drugi koniec .

ja

~ja -

A czy daltonista może być kierowcą zawodowym? Pytam zupełnie poważnie

ksiądz kapelan

~ksiądz kapelan -

Ale w czym problem, to może i na motocykl potrzebne jak ktoś chce tirem powozić? Stare szoferaki najchętniej by całkowicie odcięli dostęp nowym do zawodu.

MNNN

~MNNN -

TAK SZKOŁY JAZDY HA HA WIDAĆ CZEGO UCZĄ JAK OSZUKIWAĆ I JAK JEŹDZIĆ PO TRASACH EGZAMINU . I BY PROWADZIĆ SZKOLE TRZEBA MIEĆ MAGISTRA I PIEC LAT STAŻU W SZKOLE KURS PEDAGOGICZNY A TE PROSTYTUTKI CO MAJA KOPERTY I ZNAJOMOŚCI . TAK SAMO WORD TO JEDNA KPINA I MASZYNKA DO ROLOWANIA PRZYSZŁYCH KIEROWCÓW PRAKTYCZNIE BEZKARNA I EZ NADZORU EFEKTY WIDAĆ NA DROGACH O POLICJI TO SZKODA PISAĆ ZERO NADZORU NA NICZYM POLICJA SAMA MA BRAKI W WYSZKOLENIU . ALE ZA TO MINISTERSTWO I ADMINISTRACJA MA RAJ BO SIĘ KRECI BIZNESY NA USTAWACH I POMOCACH DLA KIEROWCÓW . A ŚWIADECTWO KWALIFIKACJI WIDAĆ DO CZEGO SIE NADAJE OSTATNIO BYŁ WYPADEK AUTOBUSY ZA GRANICA I CO KIEROWCA MA WSZYSTKO W NOSIE NIE MA SPRAWY TRZEŹWY I KONIEC SPRAWY NIE MA .

gon

~gon -

KULKA to sobie moze swoj monopol we wlasnej zagrodzie prowadzic!!!

jan

~jan -

Jaki RZĄD takie przepisy, a podobno są WYKSZTAŁCENI ????????