Piłkarze Manchesteru United niespodziewanie przegrali na wyjeździe z Huddersfield Town 1:2 w meczu 9. kolejki angielskiej ekstraklasy. To pierwsza porażka "Czerwonych Diabłów" w tym sezonie.

Trener Manchesteru Jose Mourinho /ANTONIO COTRIM /PAP/EPA

Problemy gości zaczęły się w 23. minucie, kiedy z powodu kontuzji boisko musiał opuścić filar ich defensywy Phil Jones. Zastąpił go Victor Lindeloef. Jeszcze w pierwszej połowie, Szwed w odstępie zaledwie pięciu minut popełnił dwa błędy, które przyczyniły się do straty goli.

Najpierw łatwo dał się ograć Thomasowi Ince'owi, którego strzał zdołał jeszcze odbić bramkarz David De Gea, ale przy dobitce Aarona Mooya był bezradny. Hiszpan bez większych szans był również, gdy oko w oko stanął z nim Laurent Depoitre. Chwilę wcześniej Lindeloef próbował wybić piłkę głową, ale źle ocenił jej tor lotu.

W drugiej połowie przyjezdni z Manchesteru mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, ale dogodnych okazji nie stworzyli wielu. Stać ich było jedynie na honorowe trafienie Marcusa Rashforda w 78. minucie.

Nie wiem dlaczego, ale rywale sprawiali wrażenie, jakby im bardziej zależało na zwycięstwie. Byłem zaskoczony postawą moich piłkarzy, nie spodziewałem się czegoś takiego. Nie zamierzam ich jednak krytykować publicznie. Mieliśmy szanse na remis, ale szczerze mówiąc zasłużyliśmy na karę, jaką jest ta porażka" - podkreślił na antenie BBC trener Jose Mourinho.