Uważajcie na podrobione bilety na piątkowy mecz piłkarski Polska-Niemcy. Druki sfałszowanych wejściówek znaleziono w mieszkaniu oszustów w Żorach na Śląsku. Kobieta i mężczyzna sprzedawali je w internecie.

Polska reprezentacja na treningu /Bartłomiej Zborowski /PAP
"Pisze się Szczesny, czyta się Shchensne", czyli Włochów problem z Polakami

"Shchensne" - tak, według Włochów, należy wymawiać nazwisko nowego bramkarza klubu AS Roma Wojciecha Szczęsnego. Media w Italii z rozbawieniem odnotowują prawdziwą "inwazję" do klubów Serie A piłkarzy o nazwiskach zdecydowanie, według nich, nie do wymówienia. Najwięcej kłopotu... czytaj więcej

Pierwsza strona biletu wygląda na oryginalną, ale na drugiej nie ma już żadnego nadruku. Bilety oferowane są w internecie, po zaniżonej cenie. Oszuści drukowali je w domu, korzystając z komputerów i dobrej drukarki. Wpadli przy sprzedawaniu podróbek na sierpniowy koncert Linkin Park na stadionie w Rybniku.

Bilety na koncert oferowali w internecie po zaniżonej cenie. Tłumaczyli, że sytuacja życiowa zmusiła ich do nagłego odsprzedania biletów - mówi Kamila Siedlarz z policji w Żorach.

O swoich podejrzeniach dotyczących oryginalności biletów policję zawiadomił też mężczyzna, który chciał je kupić. W mieszkaniu oszustów znaleziono kilkadziesiąt fałszywych wejściówek, w tym również bilety na piątkowe spotkanie Polska-Niemcy.

Marcin Buczek