Irlandzki kolarz Nicolas Roche (Sky) wygrał 18. etap wyścigu Vuelta a Espana, długości 204 km pomiędzy miejscowościami Roa i Riaza. Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) zajął 12. miejsce. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Holender Tom Dumoulin (Giant).

Tom Dumoulin /JAVIER LIZON /PAP/EPA

Roche walczył do ostatnich metrów o zwycięstwo z Hiszpanem Haimarem Zubeldią (Trek), ale Irlandczyk okazał się minimalnie szybszy w sprincie. Trzeci ze stratą 18 sekund był Portugalczyk Jose Goncalves (Caja Rural).

Dumoulin dojechał do mety 38 s po triumfatorze, wraz z grupą kilkunastu innych kolarzy. W tym gronie znalazł się także Włoch Fabio Aru (Astana), który traci do lidera trzy sekundy. Z tym samym czasem etap ukończył Majka, utrzymując czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej - 2.22 straty do Dumoulina. Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) był 22. - 45 s za Roche.