Na warszawskim Okęciu wylądował wczoraj św. Mikołaj z Rovaniemi. Na lotnisku powitały go maluchy z domu dziecka w Pyrach. Gość z Finlandii spędzi w Polsce kilka dni, odwiedzi m.in. Łódź i Wrocław.

Przybysz z Finlandii podarował dzieciom plecaki i drobne upominki. Prezenty dostało także kilkoro dorosłych spotkanych w hali przylotów.

Wizyta św. Mikołaja odbywa się pod patronatem ambasadora Finlandii i we współpracy ze stowarzyszeniem kupców z Nowego Światu. W tym roku kupcy ze stowarzyszenia zbierają pieniądze na dom dziecka w Pyrach.

W tym roku dzieciom nie zabraknie prezentów. Mamy też inne potrzeby. Chcemy jechać z dziećmi na zimowisko, prowadzimy tez pewne prace remontowe. Kupcy zgodzili się wesprzeć remont - mówi Andrzej Wróblewski z domu dziecka.

W Katowicach już pojawił się św. Mikołaj. Uruchomił biuro, które będzie czynne przez całą dobę. Stoi tam choinka, pod którą jest dużo miejsca na prezenty... Akcję zorganizowano przy palcówce humanitarno–opiekuńczej Jacka Pikuły, chodzi o pomoc dla ubogich dzieci. czytaj więcej

Na warszawskim Okęciu, wśród dzieci witających św. Mikołaja, była też reporterka RMF Agnieszka Burzyńska. Posłuchaj jej relacji:

00:55