Reklama

 • Śmiertelny wypadek na krajowej "trójce"

  Wtorek, 26 czerwca 2012 (20:36)

  Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło we wtorek na drodze krajowej nr 3 między Sulechowem a Zieloną Górą. Po czołowym zderzeniu dwóch aut trasa była nieprzejezdna przez prawie 3 godziny. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

  Zdjęcie

    Wypadek koło Zielonej Góry. Zdjęcie otrzymane na Gorącą Linię RMF FM
  /ARTUR WÓJTOWICZ

  Do wypadku doszło krótko przed godz. 17 w okolicach Zielonej Góry. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca suzuki baleno na łuku drogi zjechał na przeciwny pas i zderzył się z nadjeżdżającym volvo.

  Kierujący suzuki zginął na miejscu, dwie osoby jadące volvo pogotowie zabrało na badania do szpitala.

  Trasa na odcinku Sulechów - Zielona Góra była zablokowana przez prawie trzy godziny. Policjanci wyznaczyli objazd dla aut osobowych - tzw. starą trójką przez Cigacice. Z tego objazdu nie mogli jednak korzystać kierowcy tirów (ograniczenia w ruchu pojazdów po moście w Cigacicach). To oznaczało przymusowy postój, ciężarówki musiały czekać na przywrócenie ruchu na trasie.

  Krajowa trójka jest jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg w województwie lubuskim, w ubiegłym roku w wypadkach zginęło tam 11 osób, w tym roku już 7.

  Śmiertelny wypadek na krajowej "trójce" koło Zielonej Góry

  liczba zdjęć: 8

  Artykuł pochodzi z kategorii: Fakty

  RMF FM/PAP

Skomentuj artykuł: Śmiertelny wypadek na krajowej "trójce"

Twój komentarz może być pierwszy

Piszesz jako Gość

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.