Norweg Bjoern Einar Romoeren wygrał pierwszy w sezonie indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuusamo. Drugie miejsce zajął Niemiec Pascal Bodmer. Trzeci był Austriak Wolfgang Loitzl.

W finałowej serii na belce usiadło dwóch Polaków.Kamil Stoch zajął ostatecznie 24

Łukasz Rutkowski 28. miejsce. Marcin Bachleda i Krzysztus Miętus w drugiej serii trzymali jedynie kciuki za kolegów z kadry.

Sensacja dnia na skoczni w Kuusamo to druga lokata 19-letnigo Niemca Pascala Bodmera, który po pierwszej serii był ósmy. W drugiej serii "lądował" jednak aż o osiem metrów dalej niż w pierwszej serii i "wskoczył" na podium tuż za Romorenem.To jego największy sukces w karierze.

Inauguracja sezonu nie była udana dla Janne Ahonnena, który wrócił do Pucharu Świata po rocznej przerwie. Do drugiej serii nie awansował. Zdobywca Pucharu Świata z ubiegłego roku Austriak Gregor Schlierenzauer był 19., tuż za nim "wylądował" Thomas Morgenstern. Zwycięzca Letniej Grand Prix Szwajcar Simon Ammann był 12.

Kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer.