Adam Małysz zajął 9. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Wygrał Austriak Thomas Morgenstern. Kamil Stoch był 16. Na drugiej pozycji uplasował się Fin Ville Larinto, a na trzeciej Szwajcar Simon Ammann.

Zajmujący po pierwszej serii drugie miejsce Norweg Anders Bardal, w finale uzyskał 126 metrów i spadł na siódme. Najlepszy polski skoczek po pierwszej próbie był jedenasty.

Do serii finałowej nie awansowali: Marcin Bachelda, Dawid Kubacki, Stefan Hula. Po raz kolejny słabo wypadł zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2009/2009 Austriak Gregor Schlierenzauer, który został sklasyfikowany na 20. pozycji.

Cztery skandynawskie konkursy indywidualne w Kuusamo, Kuopio i dwa w Lillehammer pokazały, że w polskiej ekipie tylko Małysz i Stoch prezentują niezłą formę. Pozostali zawodnicy skaczą słabiej niż latem na igelicie.

Morgenstern umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.