Reklama

 • Polskie Słowiki zmieniają nazwę i dyrektora

  Piątek, 1 sierpnia 2003 (16:15)

  Od września słynny poznański chór Polskie Słowiki będzie działał pod zmienioną nazwą i z nowym szefem. Decyzję w tej sprawie podjęły władze Poznania. Przypomnijmy: w czerwcu do aresztu trafił dyrektor i dyrygent chóru Wojciech K. Prokuratura podejrzewa go o pedofilię.

  Zdjęcie

  Fot. Polskie Słowiki
  Fot. Polskie Słowiki
  Zespołem pokieruje Jacek Sykulski, dyrygent chóru poznańskiego uniwersytetu. Nowa będzie też nazwa – już nie Polskie Słowiki, ale Poznański Chór Chłopięcy.

  Chcemy jednak nawiązać do tego, co było dobre w tym chórze, a odciąć się zdecydowanie od tego, co nigdy nie powinno się zdarzyć - mówi RMF wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz.

  Wszystko wskazuje na to, że nowy dyrygent zapewnił sobie dużą swobodę twórczą. Powstanie centrum chóralistyki, być może ogólnopolskie, jednak jego statut i budżet musi zatwierdzić rada miasta. Prawdopodobnie dojdzie do tego na sesji 26 sierpnia.

  Podejrzany o pedofilię dyrygent chóru "Polskie Słowiki" Wojciech K. pozostanie w areszcie – tak wczoraj zdecydował Sąd Okręgowy w Poznaniu. Jego adwokat domagał się wypuszczenia dyrygenta, twierdząc, że jest on niewinny. czytaj więcej

  Najważniejsze – jak mówi Frankiewicz - jest to, że dzieci będą miały zapewnione warunki do nauki i do rozwoju swojego talentu. Dodajmy, że to właśnie chór Sykulskiego zaśpiewał na gruzach World Trade Center po tragicznych zamachach z 11 września 2001 roku.

  Były dyrektor Wojciech K. w czerwcu trafił do aresztu na trzy miesiące. Prokuratura podejrzewa go o molestowanie seksualne dzieci poniżej 15 lat, członków chóru Polskie Słowiki. On sam twierdzi, że jest niewinny.

  16:15

  Artykuł pochodzi z kategorii: Fakty

  -

Skomentuj artykuł: Polskie Słowiki zmieniają nazwę i dyrektora

Twój komentarz może być pierwszy

Piszesz jako Gość

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.