Czterech mężczyzn w wieku od 20 do 21 lat zatrzymali policjanci z Gdańska i z Torunia. Grupa specjalizowała się w podrabianiu bonów towarowych o wartości 100 złotych. Część z nich udało im się zrealizować.

Cała grupa wpadła przez dwudziestolatka z Torunia, który w jednym z gdańskich sklepów chciał wymienić 37 fałszywych bonów o wartości 100 złotych każdy na sprzęt elektroniczny. Dwie godziny wcześniej taka sztuczka mu się udała. W innym sklepie, również w Trójmieście, 34 bony wymienił na odtwarzacz mp4, laptopa i płyty CD. Dalsza praca funkcjonariuszy wykazała, że sprawa swoim zasięgiem obejmuje również i inne miasta w Polsce - informuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Jan Kościuk.

Oszuści naciągali sklepy w Toruniu, Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławiu i Gdańsku

Policjanci ustalili, że młody mężczyzna, który próbował zrobić zakupy w Gdańsku, miał co najmniej trzech wspólników. Podczas zatrzymań w okolicach Torunia znaleźli przy nich kolejnych 1200 podrobionych bonów i zabezpieczyli wyłudzony sprzęt RTV o wartości ponad 30 tysięcy złotych. Policja nie wyklucza w tej sprawie dalszych zatrzymań.