Koszykarki Wisły Can Pack Kraków wygrały z francuskim zespołem ESB Metropole Lille 93-73 w meczu ósmej kolejki Euroligi. Było to ósme z rzędu zwycięstwo Wisły, która pewnie prowadzi w tabeli grupy B.

Drużyna Wisły, która została zaproszona do udziału w Eurolidze w ostatniej chwili, radzi sobie w tegorocznych rozgrywkach rewelacyjnie. Przed spotkaniem z Lille krakowianki miały na koncie siedem kolejnych zwycięstw. Kibice nie mieli wątpliwości, że w starciu z najsłabszą drużyną grupy B, Wisła poprawi swój bilans.

Wisła od początku pierwszej kwarty nadawała ton grze. Rywalki zdobyły pierwsze punkty dopiero w trzeciej minucie meczu. Pierwszą kwartę krakowianki wygrały 32-17. Anna Wielebnowska przyznaje, że mecz ułożył się po myśli Wisły

W drugiej kwarcie krakowianki przeżywały lekki kryzys, ale udało się nie roztrwonić przewagi. W trzeciej kwarcie koszykarki Lille zmniejszyły stratę do 11 punktów, ale na więcej nie było ich stać. Wisła wygrała pewnie, różnicą 20 punktów i prowadzi w tabeli grupy B.