Niemcy i Brazylijczycy awansowali do półfinału piłkarskich mistrzostw świata. Brazylia pokonała Anglię 2:1, a Niemcy zwyciężyli Amerykę 1:0.

W meczu Stany Zjednoczone – Niemcy padała tylko jedna bramka. Strzelił ją w 39. minucie Michael Ballack. W półfinale rywalem Niemców będzie zwycięzca meczu Hiszpania - Korea Południowa.

Początek meczu Brazylia – Anglia zapowiadał zwycięstwo Anglików. W 23. minucie bramkę dla Wyspiarzy zdobył Michael Owen. Jednak w ostatniej minucie pierwszej połowy do remisu doprowadził Rivaldo. Wynik ustalił w 50. minucie Ronaldinho. Zdobył bramkę z rzutu wolnego.

Przez ostatnich 30 minut Anglicy grali w przewadze, ponieważ sędzia ukarał Ronaldinho czerwoną kartką. Rywalem Brazylijczyków w półfinale będzie zwycięzca meczu Senegal-Turcja,