Polscy szczypiorniści przegrali 29:31 mecz z reprezentacją Kataru. Tym samym stracili szansę na udział w finale mistrzostw świata.

Znakomita postawa bramkarza Danijela Saricia zamknęła naszym szczypiornistom drogę do finału mistrzostw świata w Katarze. Biało-czerwoni nie wykorzystali zbyt wielu sytuacji w ofensywie, do tego kilka razy niefrasobliwie zachowali się w obronie, dając rywalom okazję do rzutów w sytuacji sam na sam. Być może sędziowie delikatnie sprzyjali Katarowi, ale rywale zasłużenie wchodzą do finału.

Polakom zostanie mecz o trzecie miejsce. Zmierzą się w nim z przegranym z drugiego półfinału: Francja - Hiszpania.

60 minuta - koniec meczu, przegrywamy 29:31, Katar w finale

60 minuta - jeszcze bramka Adama Wiśniewskiego z lewego skrzydła, 29:31

60 minuta - strata Jurkiewicza, sytuację próbował uratować Sławomir Szmal, ale rywale rzucają do pustej bramki

60 minuta - faul w ataku, piłka dla Polaków

59 minuta - błyskawiczna odpowiedź Jurkiewicza, 28:30, minuta do końca

59 minuta - Markowić pokonuje Szmala, 27:30

59 minuta - rzut karny dla reprezentacji Kataru

59 minuta - 1:49 do końca, musimy teraz obronić atak Kataru, w przeciwnym razie zwycięstwo będzie praktycznie niemożliwe

59 minuta - czas dla Kataru

58 minuta - kolejna szybka akcja Polaków i Mariusz Jurkiewicz trafia do siatki, 27:29

58 minuta - Katarczyk znów wychodzi sam na sam ze Szmalem i wykorzystuje sytuację, 26:29

58 minuta - błyskawiczna odpowiedź Michała Szyby ! 26:28 i 2:45 do końca

58 minuta - kolejny raz bierna postawa naszych obrońców, przegrywamy 25:28

57 minuta - po chwili powtórka Polaków i Michał Szyba rzuca 25 bramkę

57 minuta - Sarić odbija rzut Jureckiego

57 minuta - czas dla Polaków

56 minuta - błąd naszej obrony i rywal znajduje się sam przed bramką, co skrzętnie wykorzystuje; 24:27

56 minuta - Bartosz Jurecki wykorzystuje rzut karny ! Przegrywamy tylko 24:26

56 minuta - dodatkowo, za faul na Daszku, rywal wykluczony na dwie minuty

56 minuta - dobra akcja Polaków w obronie, kontra Michała Daszka i będzie rzut karny dla Polski

55 minuta - Michał Daszek z prawego skrzydła wkręca piłkę do bramki Kataru

54 minuta - błąd Polaków w obronie, kiedy wydawało się, że już przechwycili piłkę, ta trafiła do Katarczyka i przegrywamy 22:26

53 minuta - kroki Adama Wiśniewskiego

53 minuta - rozkręcają się Katarczycy, kolejny celny rzut Markowicia, przegrywamy 22:25

52 minuta - w międzyczasie gospodarze zdobywają piękną bramkę, jednak 22:24

52 minuta - Michał Jurecki zdobywa kontaktową bramkę!

52 minuta - czas dla Kataru

52 minuta - przechwyt Polaków i Michał Szyba wykorzystuje sytuację sam na sam, 21:23

51 minuta - Michał Jurecki w końcu przełamuje ręce Saricia, przegrywamy 20:23

50 minuta - Sarić broni teraz rzut Jurkiewicza

49 minuta - rzut z prawej połówki rozegrania i przegrywamy 19:23

49 minuta - Karol Bielecki gubi piłkę w ataku

48 minuta - Michał Jurecki trafia w poprzeczkę, na szczęście piłka wraca do Polaków

48 minuta - przechwyt Michała Daszka

48 minuta - dwie minuty kary dla Bartosza Jureckiego

47 minuta - Sarić broni kolejny rzut Rojewskiego

46 minuta - Sławomir Szmal broni rzut rywala, Polacy wolno wyprowadzają piłkę do ataku

46 minuta - Andrzej Rojewski w końcu pokonuje Saricia, 19:22

45 minuta - w kolejnej akcji Katarczyk pokonuje Sławomira Szmala, na kwadrans przed końcem przegrywamy różnicą czterech bramek

45 minuta - dobry blok Wiśniewskiego w obronie, ale piłka cały czas w posiadaniu rywali

44 minuta - w kolejnej akcji Sarić zatrzymuje rzut Karola Bieleckiego, cały czas 18:21

44 minuta - nieprawdopodobne, Danijel Sarić broni rzut i dobitkę Adama Wiśniewskiego, piłka cały czas dla Polaków

43 minuta - kroki Katarczyków, kolejna szansa dla Polski!

43 minuta - Karol Bielecki mocno rzuca z dystansu, 18:21

42 minuta - faulowany Piotr Chrapkowski, dwie minuty kary dla rywala

42 minuta - Katarczyk nie trafia w bramkę, szansa dla Polaków

41 minuta - Michał Jurecki z biodra zaskakuje bramkarza rywali, 17:21

41 minuta - Katarczyk z prawego skrzydła lobuje Sławomira Szmala, 16:21

40 minuta - kolejny przestrzelony rzut biało-czerwonych

39 minuta - Żarko Markowić ze zwodem trafia do bramki Polaków, przegrywamy 16:20

39 minuta - kontrowersyjna decyzja sędziów - Bartosz Jurecki faulował, ale dwie minuty kary dla kołowego niezrozumiałe

39 minuta - Katarczycy gubią piłkę w ataku, po czym Mariusz Jurkiewicz rzuca ze środka rozegrania, przegrywamy 16:19

38 minuta - znakomita interwencja Sławomira Szmala, ale piłka wraca do rywali

38 minuta - Bartosz Jurecki wykorzystuje rzut karny, przegrywamy 15:19

37 minuta - rzut karny dla Polski po faulu na Syprzaku

37 minuta - czas dla Polski

36 minuta - zupełnie niepilnowany kołowy rywali trafia obok Sławomira Szmala, przegrywamy 14:19

35 minuta - Danijel Sarić broni kolejny rzut Andrzeja Rojewskiego

35 minuta - przechwyt Jureckiego, ale faul rywali powstrzymuje kontratak

34 minuta - faul w ataku Michała Jureckiego

34 minuta - Szmal przepuszcza piłkę między nogami, przegrywamy 14:18

34 minuta - w odpowiedzi Danijel Sarić broni rzut Kamila Syprzaka z koła, cały czas 14:17

33 minuta - Sławomir Szmal broni rzut karny !

33 minuta - Danijel Sarić broni rzut Andrzeja Rojewskiego, dobitka Przemysława Krajewskiego ponad bramką

32 minuta - po nodze Wyszomirskiego piłka wpada do naszej bramki, 14:17

31 minuta - Wiśniewski trafia z lewego skrzydła, przegrywamy 14:16

Początek drugiej połowy - zaczynamy w składzie Wyszomirski - Daszek, Rojewski, Jurkiewicz, Syprzak, Jurecki, Wiśniewski

Polacy zaczęli spotkanie bardzo dobrze, niestety, pod koniec pierwszej połowy popełnili kilka błędów w ataku, co skrzętnie wykorzystali rywale. Na razie przegrywamy różnicą trzech bramek, za kwadrans początek drugiej połowy.

30 minuta - koniec pierwszej połowy, przegrywamy 13:16

30 minuta - czas minął, będzie jeszcze rzut wolny dla Polaków

29 minuta - wreszcie bramka dla Polski! Barotsz Jurecki trafia po akcji na kole, 13:15

29 minuta - tym razem nasi dobrze w obronie, rzut rywala broni Piotr Wyszomirski

28 minuta - Przemysław Krajewski z lewego skrzydła trafia w słupek...
28 minuta - Katarczycy rzucają kolejną bramkę, przegrywamy 12:15

28 minuta - Bielecki traci piłkę

27 minuta - na boisku pojawia się Karol Bielecki

27 minuta - czas dla Polski

27 minuta - akcja katarskiego rozgrywającego na dwa tempa, przegrywamy 12:14

26 minuta - przechwyt Mariusza Jurkiewicza i po samotnej akcji, przegrywamy już tylko 12:13

26 minuta - Piotr Wyszomirski broni rzut rozgrywającego rywali, ale piłka znów w rękach rywali

25 minuta - kolejny błąd biało-czerwonych w ataku, tym razem strata Andrzeja Rojewskiego

24 minuta - Katar prowadzi już 11:13 - tym razem mocny rzut z prawej strony rozegrania

24 minuta - Polacy gubią kolejną piłkę w ataku

23 minuta - Katar prowadzi pierwszy raz w tym spotkaniu. Rzut z lewej połówki rozegrania i 11:12

22 minuta - Danijel Sarić zatrzymuje rzut Mariusza Jurkiewicza

21 minuta - Katar wyrównuje po rzucie kołowego

21 minuta - w naszej bramce pojawia się Piotr Wyszomirski. A w międzyczasie Michał Jurecki zdobywa kolejną bramkę. 11:10 dla Polski

20 minuta - niewykorzystana akcja Polaków, po chwili Katar rzuca wyrównującą bramkę ze środka rozegrania.

20 minuta - atomowy rzut rywali z prawej połówki rozegrania i mamy 10:9 dla Polski.

20 minuta - czas dla reprezentacji Kataru. Polacy prowadzą 10:8

19 minuta -  Michał Jurecki zdobywa kolejną bramkę ze środka rozegrania. 10:8 dla Polski

17 minuta - Katarczycy rzucają ponad bramką

16 minuta - Polacy gubią akcję w ofensywie i za chwilę gospodarze mogą wyrównać

16 minuta - błyskawiczna odpowiedź rywali ze środka drugiej linii. 9:8

15 minuta - Mariusz Jurkiewicz rzuca gola z lewej połówki rozegrania. Prowadzimy 9:7

15 minuta - Katarczycy popełniają faul w ataku ! Piłka dla Polaków !

15 minuta - dwie minuty kary dla Andrzeja Rojewskiego za atak na gardło rywala. Przez pół minuty gramy w 4 na 6

14 minuta - Przemysław Krajewski rzuca nad bramką, za chwilę gospodarze mogą wyrównać

13 minuta - Katarczyk wykorzystuje kolejny rzut karny i już tylko 8:7 dla Polski

13 minuta - dwie minuty kary dla Michała Jureckiego za popchnięcie rywala w obronie

13 minuta - niestety, Danijel Sarić zatrzymuje rzut Michała Jureckiego

12 minuta - dobra akcja naszych w obronie, zablokowany rzut rywali za chwilę będziemy mieli szansę na objęcie trzybramkowego prowadzenia

12 minuta - Michał Jurecki nie do zatrzymania ! Znów trafia z drugiej linii, Polacy znów prowadzą różnicą dwóch bramek!

11 minuta - biało-czerwoni już w komplecie, ale rywale zdobywają bramkę z koła. 7:6

10 minuta - Michał Jurecki ponownie trafia z drugiej linii. Grając w osłabieniu, Polacy prowadzą 7:5 !

10 minuta - Rywale zdobywają kontaktową bramkę z rzutu karnego

9 minuta - przechwyt Mariusza Jurkiewicza i Michał Daszek rzuca gola w osłabieniu ! 6:4 dla biało-czerwonych !

8 minuta - dwie minuty kary dla Piotra Grabarczyka. Rywale grają w przewadze!
8 minuta - 5:4 dla Polski. Michał Jurecki trafia, choć bramkarz rywali był bliski zatrzymania tego rzutu.

7 minuta - remis 4:4, Katar znów rzuca bramkę z lewej połowy rozegrania

.

6 minuta - Markowić rzuca z drugiej linii, ale znakomita interwencja Sławomira Szmala! Niestety, w kontrze Polacy gubią piłkę i znów akcja rywali

6 minuta - i znów Polska na prowadzeniu, tym razem po indywidualnej akcji Michała Jureckiego. 4:3 dla nas

5 minuta - błyskawiczne wyrównanie rywali

5 minuta - 3:2 dla Polski. Trzecia asysta Michała Jureckiego, tym razem przy golu prawoskrzydłowego Michała Daszka.

4 minuta - remis 2:2 - tym razem Katarczyk wyrównuje po rzucie z lewej połówki rozegrania

3 minuta - prowadzimy 2:1 - sędziowie sygnalizowali już grę pasywną biało-czerwonych, ale zdołali oni powtórzyć dwójkową akcję Jurecki - Syprzak i kołowy Wisły Płock zdobywa drugą bramkę

2 minuta - mamy remis, Katarczycy zdobywają bramkę po rzucie z lewego skrzydła

2 minuta - pierwsza bramka dla Polski ! Doskonałe podanie Michała Jureckiego na koło do Kamila Syprzaka i ten zdobywa pierwszą bramkę w meczu

1 minuta - i pierwsza skuteczna akcja Polaków w obronie ! Michał Jurecki przechwytuje piłkę.

16:30 Polacy zaczynają w składzie: Szmal - Daszek, Rojewski, Grabarczyk, Michał Jurecki, Jurkiewicz, Krajewski

16:29 Obie drużyny już na parkiecie, trwają hymny. Jako pierwszy - Mazurek Dąbrowskiego !

16.28 Trzymamy kciuki za naszych!

16:22 Kamil Baleja z RMF FM w otoczeniu kibiców naszych szczypiornistów

16.00 Czekamy na Was na krakowskim Małym Rynku. W strefie kibica RMF FM,  TVP Info i Miasta Kraków! Specjalny program w RMF FM prowadzą Kamil Baleja i Kasia Wilk. Nie zabraknie m.in. rozmów z rodzinami szczypiornistów grających na mistrzostwach. Swoją obecność w strefie kibica potwierdziły już także gwiazdy krakowskiego sportu i kultury.

15.45 Katar, czyli coś, co nie jest reprezentacją. POLECAMY BLOGA PATRYKA SERWAŃSKIEGO

15.30 KTO WYGRA???????? Głosuj w naszej ankiecie!!!!!!!!!!!