19. dzień trwa strajk okupacyjny w zakładzie obróbki drewna EastWood w Drygałach na Mazurach. Blisko 400 pracowników bezskutecznie domaga się wypłacenia zaległych wynagrodzeń.

Właściciele zakładu nie pojawili się jednak w fabryce - co więcej zamierzają zwolnić wszystkich pracowników. Jak dowiedział się nasz reporter Daniel Wołodźko, jest jednak nadzieja na uratowanie zakładu – wszystko zależy od dzisiejszych rozmów burmistrza gminy Biała Piska z przedstawicielami koncernu Ikea, który jest głównym odbiorcą EastWoodu w Drygałach. Według burmistrza Ikea jest zainteresowana wznowieniem produkcji. Nieoficjalnie mówi się też o kupnie zakładu przez koncern meblowy.

Od 13 dni trwa protest pracowników zakładu produkującego drewno w Drygałach na Mazurach. Protestujący domagają się wypłacenia zaległych wynagrodzeń i możliwości pracy. czytaj więcej

W samych Drygałach sytuacja jest bardzo nerwowa, a ludzie tracą już cierpliwość. Gdyby spełnił się czarny scenariusz i fabryka zostałaby zlikwidowana, bezrobocie w Drygałach sięgnęłoby 90 procent.