Dwa złote medale zdobyli polscy pływacy na mistrzostwach Europy w Berlinie. Najpierw na dystansie 100 metrów stylem motylkowym najlepszy był Konrad Czerniak. Kilkanaście minut później jego wyczyn na 200 metrów stylem grzbietowym powtórzył Radosław Kawęcki. W sumie biało-czerwoni wywalczyli już trzy krążki. W czwartek trzeci na 200 metrów motylkiem był Paweł Korzeniowski.

Jako pierwszy na pływalni pojawił się Czerniak. Jego zwycięstwo na 100 metrów motylkiem nie było zagrożone. Polak wystartował najszybciej. Prowadził na nawrocie, a po nim kontrolował sytuację, zdobywając swój pierwszy tytuł mistrza Europy na 50-metrowym basenie. Rezultatem 51,38 sekundy ustanowił rekord europejskiego czempionatu.

Srebro wywalczył Laszlo Cseh. Węgier stracił do Czerniaka 0,51 sekundy. Czas 51,92 sekundy uzyskał natomiast brązowy medalista - Białorusin Paweł Sankowicz. Szóste miejsce w finale zajął tym razem Paweł Korzeniowski.

Czerniak rok temu wywalczył w tej konkurencji brązowy medal mistrzostw świata w Barcelonie.

Kawęcki znokautował rywali

W równie imponującym stylu zwycięstwo kilkanaście minut po sukcesie Czerniaka odniósł Radosław Kawęcki. Rekordzista Europy uzyskał na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym czas 1.56,02.

Choć przez pierwszą połowę dystansu trzymał się raczej z tyłu stawki, ostatecznie wyprzedził drugiego Niemca Christiana Dienera o 1,14 sekundy. Brąz wywalczył Węgier Gabor Balog. Jego czas to 1.57,42.