Reklama

 • Kolejka na przejściu granicznym w Bobrownikach coraz dłuższa

  Sobota, 24 listopada 2001 (18:35)

  Wydłuża się kolejka TIR-ów na przejściu granicznym w Bobrownikach. Na wjazd do Polski z Białorusi trzeba czekać - według straży granicznej - 28 godzin. Kłopoty w Bobrownikach zaczęły się po zamknięciu przejścia w Kuźnicy Białostockiej.

  Zdjęcie

  Granica w Kuźnicy będzie nieczynna trzynaście miesięcy. Od zamknięcia tego przejścia, kolejka ciężarówek po białoruskiej stronie przejścia w Bobrownikach stale się zwiększa, mimo że służby graniczne odprawiają obecnie znacznie więcej ciężarówek, niż jeszcze kilka dni temu. Według Straży Granicznej, samochody osobowe czekały w sobotę wieczorem na wjazd do Polski przez Bobrowniki 8 godzin. Nieco krótsze są kolejki wyjeżdżających z kraju. Samochody osobowe czekały około trzech godzin, ciężarowe - 9 godzin. Jednak według kierowców stojących w kolejce - rzeczywisty czas oczekiwania jest znacznie dłuższy.

  Przed zamknięciem przejścia w Kuźnicy Białostockiej, polskie i białoruskie służby uzgodniły, że będą odprawiały w Bobrownikach po 300 trzysta TIR-ów w każdą stronę na dobę. Strona polska chciała zwiększenia liczby odpraw do 400 w jedną stronę, ale nie zgodzili się na to Białorusini.

  Foto: Archiwum RMF

  18:35

  Artykuł pochodzi z kategorii: Fakty

  -

Skomentuj artykuł: Kolejka na przejściu granicznym w Bobrownikach coraz dłuższa

Twój komentarz może być pierwszy

Piszesz jako Gość

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.