Polscy piłkarze ręczni zdobyli brązowy medal mistrzostw świata w Katarze! O zwycięstwie naszej reprezentacji zdecydowała dogrywka z Hiszpanami. Polacy zwycieżyli wynikiem 29:28.

JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEST!!!! MAMY BRĄZOWY MEDAL!!!! JESTEŚCIE WIELCY PANOWIE!!

69. minuta 29:28 HISZPANIE MAJĄ RZUT WOLNY. OSTATNIA AKCJA MECZU.

69. minuta 29:28 SYPRZAAAAAAAAAAAAAAK!!!! BRONIMY!!

69. minuta 28:28 Hiszpanie wyrównują. Ostatnia minuta przed nami

68. minuta 28:27 KAMIL SYPRZAK!!!!!!!!!!!

67. minuta 27:27 Sędziowie sygnalizowali już grę pasywną, ale Hiszpanie wyrównali.

66. minuta 27:26 Michał Jurecki, BRAWO, BRAWO!!!!! Nie miał łatwej sytuacji, ale pięknie wykończył.

66. minuta 26:26 SZMAL!!!!!!! BRONI I MAMY PIŁKĘ

65. minuta 26:26 Gramy dalej. Hiszpanie przy piłce.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY DOGRYWKI. Drużyny zmieniają się stronami i bez przerwy grają dalej.

64. minuta 26:26 Hiszpanie trafiają z karnego.

63. minuta 26:25 KAMIL SYPRZAK, PIĘKNIE!! Była trudna sytuacja, ale Polak pięknie wykończył. Hiszpanie z problemami w ataku, ale wciąż przy piłce.

62. minuta 25:25 Hiszpanie wyrównali.

61. minuta 25:24 MICHAŁ DASZEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gol z kontry.

61. minuta 24:24 Ruszyła dogrywka. Polacy pomylili się w ataku, teraz szansę mają Hiszpanie. Przypomnę, ze gramy 2x5 minut

60. minuta 24:24 Będzie dogrywka! Ostatnią bramkę zdobył Szyba.

60. minuta 23:24 Szyba zdobył kolejną bramkę.

58. minuta 22:24 Hiszpanie znów prowadzą dwiema bramkami.

58. minuta 22:23 Krajewski zdobywa bramkę.

56. minuta Michał Szyba wyłączony z meczu na 2 minuty.

56 minuta 21:23 Bramkę dla Hiszpanii zdobywa Entrerrios.

55. minuta 21:22 Bramkę dla Polaków zdobył Szyba.

52. minuta 20:22 Najpierw obronił Szmal, a później z karnego trafił Jurecki.

50. minuta 19:22 Szyba trafia. Hiszpanie już w pełnym składzie.

50. minuta 18:22 Hiszpanie trafiają. Coraz mniej czasu...

49. minuta 18:21 Niemoc biało-czerwonych trwa. Michał Jurecki nie trafił, a Hiszpanie kradną teraz cenne sekundy w powolnym rozgrywaniu akcji.

49. minuta 18:21 Entrerrios dostał dwie minuty kary. Trener Biegler bierze czas. Musimy odrobić teraz choć część straty

48. minuta 18:21 Kolejny prosty błąd Polaków. Jurecki siedząc na ławce rezerwowych złapał się za głowę. Nam nie pozostaje nic innego, ciężko będzie wygrać ten mecz.

46. minuta 18:21 Rywale powiększają przewagę... Krajewski wrócił na boisko

45. minuta 18:20 Bezmyślny faul Krajewskiego i znów gramy w osłabieniu. Po chwili mieliśmy szansę by częściowo odrobić straty, ale piłka trafiła w słupek.

43. minuta 18:19 Canellas w poprzeczkę. Ale po chwili Bielecki też nieskutecznie i wynik się nie zmienił.

42. minuta 18:19 WIŚNIEWSKI! A Syprzak już na boisku.

42. minuta 17:19 Błąd Jureckiego w ataku. Tracimy piłkę i strata rośnie...

41. minuta 17:18 Hiszpanie wychodzą na prowadzenie. Polacy wolno rozgrywają piłkę.

40. minuta 17:17 Faul Syprzaka, Kamil najbliższe dwie minuty spędzi na ławce.

39. minuta 17:17 Pięknie rzucił Szyba, świetnie spisuje się też w bramce Szmal!

37. minuta 16:17 Aguinagalde pokonuje Szmala.

36. minuta 16:16 Festiwal udanych interwencji bramkarzy trwa. Najpierw Szmal, później Vargas i ciągle mamy remis.

35. minuta 16:16 Cios za cios! Gola dla biało-czerwonych rzucił Wiśniewski. Chwilę później miał szansę na kolejne trafienie, ale znakomicie obronił bramkarz rywali.

34. minuta 15:15 UFFFF! Hiszpanie mogli podwyższyć prowadzenie, ale Polacy przejęli piłkę, Michał Jurecki samotnie pognał w kierunku bramki rywali i celnie rzucił.

33. minuta 14:15 Kolejny prosty błąd biało-czerwonych. Trener Biegler nie wytrzymał i poprosił o czas.

32. minuta 14:14 Rywale stracili piłkę, Polacy ruszyli z kontrą i za sprawą rzutu Daszka wyrównali.

31. minuta 13:14 Hiszpanie rozpoczynają drugą połowę od udanej akcji i po raz pierwszy w tym meczu są na prowadzeniu. Chwilę później w ataku pomylił się Jurkiewicz.

RUSZYŁA DRUGA POŁOWA

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Remisujemy z Hiszpanią 13:13

29. minuta 13:13 Pechowa strata piłki, Guardiola wyrównuje.

28. minuta 13:12 Gol Jureckiego a później nietrafiony rzut rywali. Piłka znów u biało-czerwonych.

27. minuta 12:12 Kontra Hiszpanów. Sławomir Szmal wybiegł z bramki w stylu Manuela Neuera, ale niestety nie przejął piłki i rywale z łatwością trafili do siatki.

26. minuta 12:11 Obie drużyny rażą nieskutecznością w ataku.

23. minuta 12:11 Najpierw błąd popełnili Hiszpanie, biało-czerwoni odzyskali piłkę i Wiśniewski dał nam prowadzenie.

22. minuta 11:11 Niestety mamy remis. Tym razem Szyba nie miał szczęścia. Ale Wiśniewski znów na boisku.

22. minuta 11:9 Mimo osłabienia biało-czerwoni skonstruowali ładną akcję i Szyba dał nam kolejną bramkę

21. minuta 10:9 Najpierw chwila radości po trafieniu Jurkiewicza. Później faul Wiśniewskiego, Polak wykluczony na 2 minuty, a Hiszpanie trafiają z karnego.

20. minuta 9:8 Niestety nie wykorzystujemy szansy. Nieudany atak i rywale znów są tylko punkt za nami.

18. minuta 9:7 Syprzak!! Piękne wykończenie Polaka, po chwili Hiszpanie popełniają błąd w ataku i mamy szansę na kolejną bramkę.

17. minuta 8:7 Karol Bielecki spróbował z drugiej lini. Górą był bramkarz rywali. Hiszpanie są coraz bliżej.

16. minuta 8:5 Syprzak spróbował drugi raz. Tym razem rzucił do siatki!

15. minuta 7:5 Kamil Syprzak trafił piłką w twarz bramkarza rywali. Hiszpanie mają do niego pretensje. Polacy konstruują kolejną akcję.

15. minuta 7:5 Hiszpanie odrabiają straty. Trener Polaków poprosił o czas.

14. minuta 7:4 Bartosz Jurecki nie wykorzystał karnego, ale od razu poprawił się i dał nam kolejnego gola.

12. minuta 6:3 ALEŻ BRONI SZMAL!! Niesamowita interwencja Polaka, coś pięknego!!!

11. minuta 6:3 Wspaniałe wykończenie akcji przez Karola Bieleckiego! Po chwili do siatki trafili jednak rywale

10. minuta 5:2 Sławomir Szmal szaleje w bramce! Hiszpanie mają spore problemy z jego pokonaniem.

9. minuta 5:2 Michał Szyba powiększa prowadzenie! Ale od razu trafieniem odpowiedzieli Hiszpanie. Musimy trzymać przewagę

8. minuta 4:1 Błąd Polaków w ataku, Hiszpanie pewnie wykorzystują kontrę i zaliczają pierwsze trafienie w spotkaniu. Chwilę po tej akcji kolejnego gola dla Polaków zdobył Michał Daszek!

6 minuta 3:0 Jest kolejny gol dla Polski! Trener Hiszpanów wziął czas, wymarzony początek meczu w wykonaniu biało-czerwonych.

5. minuta 2:0 Hiszpanie wciąż nie mogą pokonać Sławomira Szmala! Dużo niedokładności w ataku naszych rywali.

4. minuta 2:0 Świetny początek meczu w wykonaniu Polaków. Biało czerwoni skutecznie blokowali rywali, a sami trafiali do siatki.

14:28 Jak donosi nasz specjalny wysłannik na Mistrzostwa świata Patryk Serwański - w hali jest dużo wolnych miejsc, ale biało-czerwoni będą mogli liczyć na doping skromnej grupy polskich kibiców.

14:26 W hali Lusail właśnie wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Polacy tradycyjnie głośno odśpiewali nasz hymn. Widać, że są w bojowych nastrojach.

14:20 Polscy szczypiorniści właśnie pojawili się na boisku. Za chwilę wysłuchamy hymnów narodowych. Pierwszy gwizdek o 14:30.

W 16-osobowej kadrze Polski rozgrywającego Piotra Masłowskiego zastąpił bramkarz Orlenu Wisły Płock Marcin Wichary.

16-osobowa kadra Polski na mecz z Hiszpanią: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski, Marcin Wichary - Przemysław Krajewski, Robert Orzechowski, Karol Bielecki, Andrzej Rojewski, Adam Wiśniewski, Bartosz Jurecki, Michał Jurecki, Piotr Grabarczyk,  Mariusz Jurkiewicz, Kamil Syprzak, Michał Daszek, Michał Szyba, Piotr Chrapkowski.

Hiszpanie w Katarze nie obronią tytułu, który wywalczyli przed dwoma laty przed własną publicznością. W półfinale przegrali z Francuzami 22:26. Biało-czerwoni z kolei ulegli w kontrowersyjnych okolicznościach Katarowi 29:31.

Polacy po raz piąty w historii znaleźli się w czołowej czwórce MŚ. Największy sukces odnieśli w 2007 roku, kiedy sięgnęli po srebrny medal. Teraz mają szansę na powtórzenie wyczynu z 2009 i 1982 roku, gdy stawali na najniższym stopniu podium.

My mocno trzymamy kciuki za naszych szczypiornistów. Możecie im kibicować w największej strefie kibica w Polsce – w Krakowie na Małym Rynku. Zapraszają Was tam RMF FM, TVP INFO i miasto Kraków. Strefa kibica powstała też w wielkopolskim Kościanie - skąd pochodzą bracia Bartosz i Michał Jureccy. Również tam – razem z RMF FM i TVP INFO – możecie śledzić spotkanie naszych szczypiornistów na olbrzymim telebimie. Na antenie RMF FM trwa także "specjalny" sportowy program.