Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Lechię Gdańsk 1:0 w ostatnim niedzielnym meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zwycięską bramkę zdobył w 85. minucie Grzegorz Rasiak.

Kiedy wydawało się, że obydwie drużyny zadowolą się bezbramkowym remisem, w 85. minucie Jagiellonia strzeliła decydującego gola. Zamieszanie w polu karnym Lechii i błąd Pawła Nowaka wykorzystał Grzegorz Rasiak, który z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Już początek meczu pokazał, że o grad bramek na PGE Arenie będzie trudno. Pierwszą groźną okazję gracze z Białegostoku stworzyli dopiero w 31. minucie. Tomasz Kupisz znalazł się sam na sam z Wojciechem Pawłowskim, ale golkiper Lechii świetną interwencją uchronił swój zespół od straty gola.

Kilka minut później dobrą okazję zmarnował Grzegorz Rasiak. Po dokładnym dośrodkowaniu z lewej strony napastnik Lechii strzelił głową nad poprzeczką. W odpowiedzi groźnie zaatakowali gospodarze. Piłkę w pole karne posłał Traore i zmusił bramkarza "Jagi" Tomasza Ptaka do interwencji.

Drugą połowę lepiej zaczęli gdańszczanie - groźnie strzelali Lukjanovs i Traore. Choć tempo meczu wzrosło, to dobrych sytuacji wciąż było jak na lekarstwo. Na jedyną bramkę trzeba było poczekać do 85. minuty. Błąd popełniła obrona Lechii, a w sporym zamieszaniu dobrze odnalazł się snajper Jagiellonii Grzegorz Rasiak zdobywając zwycięskiego gola.

W drugim sobotnim meczu lider Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe ŁKS 2-1.