Francuskie linie lotnicze Air France wystawiły na sprzedaż w domu aukcyjnym Christies ponad 200 przedmiotów wymontowanych z ponadźwiękowych Concorde'ów. Samoloty zostały niedawno całkowicie wycofane z użycia.

Najtańszy jest automatyczny informator głosowy, powiadamiający pasażerów o konieczności zapięcia pasów. Będzie kosztował ok. 20 euro. Najdroższe na pewno będą silniki, spodziewamy się sprzedać je za 60 tys. euro - mówiła przedstawicielka francuskiego przewoźnika.

Za ok. 800 euro będzie można kupić specjalny prędkościomierz, na którym pasażerowie mogli obserwować moment przekraczania bariery dźwięku. Ale pewnie niektórzy woleliby, zamiast takiego urządzenia, mieć w domu fotel pilota, który też będzie można na aukcji kupić.

Trzy concorde'y brytyjskich linii lotniczych bezpiecznie zakończyły swoją 27-letnią misję. Zanim się to stało spektakularnie jeden po drugim siadały na pasie lotniska Heathrow. W tym niecodziennym pożegnaniu na płycie londyńskiego lotniska uczestniczyło ponad 200 tys. osób. czytaj więcej

Chętnych na pamiątki z Concorde'a informujemy, że trzeba się spieszyć ze zbieraniem gotówki. Wyprzedaż kawałków maszyny zaczyna się w przyszłą sobotę. Dla wielbicieli tych samolotów będzie to smutny koniec ery ponaddźwiękowego lotnictwa pasażerskiego.

16:20