Trzecie miejsce zajęła drużyna RMF FM w szóstych Otwartych Mistrzostwach Polski Mediów w płukaniu złota w Złotoryi. Naszym zawodnikom Markowi Jankowskiemu i Maciejowi Cepinowi w 20 kilogramach piasku udało się znaleźć pięć ziaren szlachetnego kruszcu.

W Mistrzostwach Mediów startowało 5 drużyn. Zespoły, które zajęły pierwsze i drugie miejsce miały w swoim składzie zawodowców, finalistów mistrzostw Polski i świata. Drużyna RMF FM ma więc powód do dumy, ponieważ w mistrzostwach stratowała amatorsko. Zawodnicy wypłukali pięć ziaren złota z 12 - w konkurencji mediów. Jest to już kolejny sukces RMF FM w płukaniu złota. Kilka lat temu nasza drużyna wywalczyła sobie także trzecie miejsce. Dziś w Złotoryi jeszcze koncert grupy "Raz Dwa Trzy" i dyskoteka z RMF FM.

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota organizowane są już po raz ósmy. Swoich sił postanowiło spróbować ponad 100 zawodników. Dziś ostatni dzień zmagań, zakończyły się finały profesjonalistów. Jako pierwszy płukanie zakończył Andrzej Matkowski, który uczestniczy w mistrzostwach od 5 lat. Jak sam mówi co roku udaje mu się wypłukać od 5 do 10 sztuk złota. Mistrzostwa Płukania Złota obserwował reporter RMF FM Marek Jankowski, posłuchaj jego relacji: